MENU
Menu

Štýl Ktorý Joker je vaším favoritom? Vyberte si spomedzi piatich

V týchto dňoch kinám vládne nekompromisný Joker. Usmieva sa, ale kto tohto antihrdinu pozná, dobre vie, o čom jeho úsmev naozaj je. Posledným predstaviteľom je Joaquin Phoenix a či chce alebo nie, nevyhne sa porovnávaniu.

Postava Jokera sa totiž na filmové plátna dostáva už po niekoľkýkrát, a tak ho stvárnilo viacero rôznych hercov. Aktuálny Joaquin podal výborný výkon, no nie je jediný.

Ktorý Joker je vaším favoritom? Vyberte si spomedzi piatich
Joker, 2019 - Joaquin Phoenix
Zatiaľ posledným Jokerom sa stal Joaquin Phoenix. Verejnosti možno nie je masovo známy, no ide o kvalitného herca, ktorý sa zameriava na určité typy úloh - s hĺbkou a netradičným charakterom. Joker mu do tejto "kategórie" presne sedí, hoci predtým veľkofilmy odmietal.

10 neznámych faktov o Batmanovi

Psychologický náhľad na to, kto Joker je a ako vlastne vznikol, poňal výborne a divák by postave dokonca aj fandil - nie však kvôli jeho temnote, ale zo súcitu, ktorý Joaquin Phoenix dokázal vyvolať.

Ktorý Joker je vaším favoritom? Vyberte si spomedzi piatich
Jednotka samovrahov, 2016 - Jared Leto
Tri roky dozadu sa v očakávanom filme Sucide Squad, teda Jednotka samovrahov, objavil aj Joker. Bol vedľajšou postavou a zahral si ho hudobník Jared Leto. Na jeho výkon zazneli kontroverzné názory, za čo mohol netradičný vzhľad Jokera (zelené vlasy, metál v ústach či tetovania), ale tiež dojem, aký postava zanechala.

FOTO: Herci a herečky sa po rokoch opäť stretli, ich premeny vás dostanú

V tomto prípade pôsobil Joker ako kriminálnik a nie hrdina temného sveta s typickými teatrálnymi gestami. Faktom však ostáva, že film mal obrovský úspech a zarobil ťažké milióny.

Ktorý Joker je vaším favoritom? Vyberte si spomedzi piatich
Temný rytier, 2018 - Heath Ledger
Stvárnenie Jokera Heathom Ledgerom je dnes už legendárne. Svojím hereckým umením okolo neho vykresal doslova psychopatickú atmosféru a ako herec sa doňho úplne vložil. Podobne zažiaril aj Jack Nicholson, no obaja Jokera "prežili" inak. Jackovi pomohol získať ďalšiu slávu, Heathovi dal akoby novú identitu, nakoľko s Jokerom splynul. Každý ďalší herec, ktorý získal a v budúcnosti získa možnosť hrať túto postavu, s ním bude porovnávaný. Zatiaľ ho nik netromfol. Heath Ledger našiel dokonalý balans medzi zábavnosťou a krutosťou Jokera.

Ktorý Joker je vaším favoritom? Vyberte si spomedzi piatich
Batman, 1989 - Jack Nicholson
Tridsať rokov pred Heathom Ledgerom sa úlohy Jokera zhostil už spomínaný Jack Nicholson. Jeho voľba bola v tom čase prekvapením, nakoľko mal po päťdesiatke, ale doslova spravil dieru do sveta hrdinských filmov.

FOTO: Najsexy bikiny momenty v dejinách filmu

Teatrálny, zábavný, ale aj nekompromisne drsný Joker bol jeho najpopulárnejšou postavou. Tak ako bolo u herca Jacka Nicholsona zvykom, aj tomuto charakteru dodal svoju špecifickú dávku sympatickosti. Napriek tomu, o akého zlosyna išlo.

Ktorý Joker je vaším favoritom? Vyberte si spomedzi piatich
Batman, 1966 - Cesar Romero
Úplne prvým Jokerom na filmových plátnach bol Cesar Romero. V tej dobe populárny herec si nenechal oholiť svoje typické fúzy a ako zloduch v Gotham City si ich prekrýval bielym mejkapom. Jeho podanie Jokera bolo odlišné od ostatných, nebolo také zlomyseľné a Joker bol len súčasťou skupiny ďalších zloduchov ako Tučniak či Catwoman. Joker stvárnený Cesarom Romerom nevynikol, bol skôr karikatúrou mesta a až neskôr dostal vlastnú osobnosť.

Autor: ling
Foto: Youtube

DISKUSIA
17.10. 2019 12:00
Diskusia