Johnny Perri prevádzkoval zlatníctvo celý život. Obchod zdedil po otcovi a až do nástupu ekonomickej krízy spojenej s koronavírusom sa mu darilo. Pred pár mesiacmi ale zistil, že má prakticky len dve možnosti: buď všetko predá pod cenu a odíde do dôchodku, alebo nájde iný spôsob, ako na šperkoch zarobiť.

Zvolil si druhú možnosť. Na desiatkach rôznych miest zakopal šperky a zlato v hodnote asi jedného milióna dolárov, no a teraz zarába na tom, že ľudia si od neho kupujú informácie o tom, kde sa poklady skrývajú. Je to ako lotéria. Kto prvý správne pochopí inštrukcie, vyhráva.

Hra s názvom „Johnnyho lov pokladov“ je čosi na štýl Pokemon Go pre dospelých. Chodíte po vonku, lúštite hádanky, odhaľujete nové stopy a v konečnom dôsledku si odnesiete šperky v hodnote tisícok dolárov. V jednom čase však môže prebiehať pátranie iba po jednom skrytom poklade a počet pátračov Perri obmedzil. Chce síce zarobiť, ale na druhej strane netúži po tom, aby šperky hľadali tisíce ľudí.

Prvé pátranie začína 15. augusta a lístky pre pátračov sú vypredané. Jeden stál 49 dolárov a hľadá sa striebro v hodnote približne štyritisíc dolárov. V septembri prebehne ďalšie pátranie, lístok bude o desať dolárov drahší, ale aj poklad bude mať vyššiu hodnotu.

V pravidlách sa píše, že účastníci sa nesmú deliť o kľúče prostredníctvom sociálnych sietí a ani ich nemôžu poskytovať ľuďom, ktorí si nezakúpili lístok. V opačnom prípade budú diskvalifikovaní.

Zapojili by ste sa do takéhoto pátrania? Dajte nám vedieť v komentároch.