MENU
Menu

Štýl Krajiny, ktoré vám zaplatia, ak sa tam presťahujete

Máte pocit, že na inom mieste by vás čakalo čosi lepšie? Núka sa možnosť skúsiť to, a to dokonca aj s honorárom. Sú totiž viaceré krajiny, ktoré vám zaplatia, ak sa tam presťahujete.

Krajiny, ktoré vám zaplatia, ak sa tam presťahujete
Aljaška: V celej tejto krajine platí, že kto tam príde natrvalo žiť, dostáva tzv. aljašské licenčné poplatky z investícií, ktoré ročne činia 2 072 dolárov na osobu. Aby prisťahovalec mohol využívať výhody tohto programu, musí žiť na Aljaške najmenej rok, neopustiť štát na určitý počet dní a nebyť odsúdeným za žiadny trestný čin.

Sígirija: Nedobytná pevnosť, kde si kráľ podrezal hrdlo

Ponga v Španielsku: Krásna krajina má aj svoje netemperamentné miesta. Jedným z nich je dedina Ponga v oblasti vrchov, ktorá bola úplne vyľudnená. Snaha vlády o vdýchnutie opätovného života sa opiera o odmenu tritisíc eur pre mladé páry plus tá istá suma za každé dieťa. Podmienkou je aspoň päťročný pobyt.

Kaitangata na Novom Zélande: Krajina s úžasnou prírodou sa snaží osídliť mesto Kaitangata. Prisťahovalcom daruje štyri akre pôdy v hodnote 100-tisíc eur a zvyšok je na nich. Hoci nejde o hotovosť do vrecka, pozemok je vysoko cenený a dostať sa k nemu len tak, to je pre mnohých snom.

FOTO: Stolové hory vo Venezuele: Fantastické útvary, ktoré sú prístupné len zo vzduchu

Albinen vo Švajčiarsku: V malom meste vo Švajčiarsku nie je toho veľa, preto sa tam snažia prilákať nových obyvateľov. Za slušné peniaze tam musíte žiť najmenej desať rokov, kúpiť alebo postaviť nehnuteľnosť a nemôže to byť váš druhý domov. Toto všetko bude vyvážené 25-tisíc dolármi na dospelého a ďalších desaťtisíc je na dieťa.

Antikythera v Grécku: Ak vás láka more a vidiecky štýl života, Grécko má pre vás miesto na ostrove Antikythera. V rámci repopulačného programu tohto miesta chcú prilákať 40 obyvateľov, ktorým dajú domov a plat 500 eur mesačne na tri roky. Medzi prihláškami preferujú tie od Grékov, ale hlásiť sa môže hocikto z celého sveta.

FOTO: Najkrajšie rieky sveta: Videli ste už niektorú na vlastné oči?

Vermont v USA: Krásny štát na turistiku, avšak ťažký na život. Ľudí tu rapídne ubúda, preto vznikol pracovný grant, ktorým prisťahovalcom núka desaťtisíc dolárov na dva roky. Treba sa zabývať, zvládnuť tuhé zimy a obohatiť domáci pracovný trh.

Candela v Taliansku: Aj v Taliansku sa dá nájsť možnosť, kde sa zabývať a prísť tak k peniazom. Mestečko Candela si však k ponúkanému ročnému platu 7500 eur vyžaduje trvalý pobyt a prenajímanie domu. Samozrejme, zväčšovanie populácie je vítaným krokom.

DISKUSIA
21.11. 2019 10:00
Diskusia