Markiplier

Mark Edward Fischbach sídli v Los Angeles a na YouTube vystupuje pod menom Markiplier. Od jeho debutu v roku 2012 dosiahol 20 miliárd zobrazení a prilákali 34 miliónov sledovateľov. Je známy tým, že hral nezávislé a hororové hry. V jeho priamych prenosoch hrá hru a zároveň povzbudzuje divákov, aby prispeli na dobrú vec, obvykle nejakú charitu. Jeho čistý majetok sa odhaduje na približne 35 miliónov eur.

Lilly Singh

Kanaďanka Lilly Singh zverejňuje príspevky na YouTube od roku 2010. Do februára 2022 mali je príspevky viac ako tri miliardy zhliadnutí a ona zarába viac ako desať miliónov eur ročne. Kľúčom k úspechu v tomto bezohľadnom biznise je schopnosť vytvoriť si vzťah s divákom a to Lilly dokonale zvládla. Veď okrem YouTube už má na konte aj knihy a filmy.

Dude Perfect

Súčasťou kľúča k úspechu musí byť, že sa mu podarí presvedčiť svojich divákov, že tvoria „súčasť štábu“. Presne to Dude robí. Okrem toho, že oslavuje Ježiša Krista a šírenie radosti, vytvára aj pútavý adrenalínový obsah. S týmto konceptom oslovil 60 miliónov odberateľov a jeho majetok sa pohybuje len vďaka youtube na úrovni okolo 20 miliónov eur.

PewDiePie

Felix Arvid Ulf Kjellberg, muž ktorý stojí za PewDiePie, si zaregistroval svoj prvý účet na YouTube v roku 2006 a úspešný kanál PewDiePie si zaregistroval v roku 2010. V roku 2016 bol taký slávny, že ho časopis Time zaradil do zoznamu 100 najvplyvnejších ľudí sveta. So 111 miliónmi odberateľov a takmer 30 miliardami zhliadnutí je jeho kanál individuálnym kanálom s najvyšším počtom odberateľov na YouTube. Jeho rôzne aktivity mu priniesli odhadovanú čistú hodnotu okolo 56 miliónov eur.

Nastya

Nastya sa narodila v Rusku v roku 2014. Jej kanál Like Nastya je 5. najsledovanejším kanálom na YouTube. Úžasné samo o sebe pre človeka tak mladého o to viac, keď si uvedomíte, že lekári jej diagnostikovali detskú mozgovú obrnu a verili, že nikdy neprehovorí. Ale ona prehovorila a dokazuje, že Youtube nemá hranice, kedy môžete začať zarábať milióny. Pretože tu už nejde o vreckové, ale Nastya má ročný príjem okolo 18 miliónov eur. Jej obsah zahŕňa piesne, príbehy a dobrodružstvá, ktorých sa jej mladé publikum nevie nabažiť.