Aršadova rodina má vlastný stánok s čajom v Islamabáde už 30 rokov, ale Aršad v ňom pracoval len niekoľko mesiacov, kým sa mu v roku 2016 zmenil život. Okolo stánku totiž prechádzal profesionálny fotograf Javeria Ali a mladík sa pozrel do objektívu len na malý moment. To však stačilo, aby si Ali všimol jeho prenikavé modré oči. Keď zverejnil fotografiu na internete, do pár hodín sa stala virálnou a tisíce ľudí sa pýtali, kde toho pôvabného chaiwalu môžu stretnúť.

Variči čaju sú súčasťou pakistanskej kultúry už stáročia. Pojem „chaiwala“ sa však stal celosvetovo známym až v roku 2016 a spôsobil to práve mladý Aršad. Fotografi nielen z Pakistanu, ale z celého sveta sa zrazu vyrojili v hlavnom meste Pakistanu a pátrali po Aršadovi, ktorý v tom čase ešte nevedel, že sa stal slávnym. Mal vtedy len 17 rokov ale už pár týždňov po zverejnení fotky sa stal tvárou jednej z pakistanských módnych značiek. A to bol len začiatok.

Koncom roka 2016 sa už Aršad zúčastňoval všetkých veľkých módnych prehliadok v Pakistane a dokonca sa objavil vo videoklipe tamojšej superhviezdy Muskana Jaya. V klipe sa však objavil v pomerne horúcich scénach s jednou z tanečníc a jeho konzervatívni rodičia sa dosť rozhnevali. Aršad preto vyhlásil, že si od modelingu dáva pauzu.

Šírili sa klebety, že rodičia mu zakázali ďalej pracovať v zábavnom priemysle, ale v roku 2017 už opäť fotil. Kariéru si opäť naštartoval v deň 18. narodenín a ukázalo sa, že je stále v kurze. O rok neskôr už hral v seriáli, v septembri 2019 však prekvapivo oznámil, že od modelingu a hrania si dáva pauzu. Dôvod? Nevyhovuje mu sláva. A tak ostal aktívnym len na sociálnych sieťach a otvoril si v Islamabáde vlastnú čajovňu, kde aj pracuje. Tomu sa povie príbeh ako z filmu.