MENU
Menu

Štýl Japonci majú malé všeličo, bežní Európania si u nich musia dávať pozor na zdravie

Zdá sa, že veľkosť mužského prirodzenia sa veľmi intenzívne pretavuje aj do architektúry. Hoci japonské autá a elektronika patria k svetovým fenoménom, čo sa týka mužnosti, tu ťahajú za skutočne kratší koniec. Japonci patria k mužom s najmenšou pýchou a preto sa radšej pýšia gadgetmi. Ak pôjdete do tejto krajiny, tak sa budete skutočne občas cítiť ako velikán. A to aj mimo hodinových hotelov a verejných domov.

Japonci majú malé všeličo, bežní Európania si u nich musia dávať pozor na zdravie
Aby neboli takí malí...
Čo spravíte, ak nechcete, aby vaše prirodzenie vyzeralo žalostne malé? Zmenšíte všetko okolo. A presne touto cestou sa vydali Japonci. Ani japonské autá nie sú nejaké extra dlhé limuzíny a hlavne je nad Slnko jasné, že povestný japonský minimalizmus pramení z celkom iného zdroja ako zo skromnosti. Pri mini veciach sa totiž aj malé veci zdajú veľkými.

FOTO: Cesta cez strechu Japonska: Sneh tu má výšku až 17 metrov

Keď všetko prerastiete
Nemec, ktorý si hovorí Johannes, má 29 rokov a založil si blog s názvom Japan Journey založený na rozdieloch veľkostí. Zatiaľ čo priemerná výška Japonca je 170 centimetrov priemer mužskej populácie v Nemecku je 180 centimetrov. A Johannes má ešte o niečo viac, takže jeho potulky po Japonsku vyzerajú občas komicky. Pretože vtesnať statného Nemca do japonských mier rozhodne nie je jednoduché. A to si ešte neskúšal prezervatívy (aspoň nie oficiálne), zatiaľ fotí len bežný životný kolorit. Na fotkách nevystupuje len on, ale Európania, ktorí pochopili, že život v Japonsku je na výšku trochu komplikovaný.

FOTO: Snežné netvory v Japonsku: Za úžasným fenoménom sú sibírske vetry

Odreniny a iné problémy
Narazíte do zárubne a oškriete si hlavu. Odreniny si odnesiete aj zo sprchy, zo schodov, zo všadiaľ, pretože málokto čaká, že dverami bude prechádzať niekto o hlavu väčší ako priemerný Japonec. Samostatnou kapitolou sú japonské hotely. Pretože tu narazíte na množstvo výziev. Od pohľadu do zrkadla, cez nízke sprchy či nedostatočné dvere, o posteli nehovoriac.

Japonská rituálna samovražda seppuku: Viete, ako prebiehala?

Ak sa preto chcete cítiť na počkanie ako skutočne veľký chlap, vyberte sa do Japonska. Ich miery sú presne také, aby vám pohladili ego. Ak skúsite aj japonské gejše, tak budú híkať nad vašim priemerom ako žiadna Európanka. To sa už za tie nohy trčiace z krátkej postele oplatí zažiť, či nie?

Autor: Marcos
Foto: BP

DISKUSIA
16.7. 2019 19:00
Diskusia