Menu
Skupina A-ha

Kvíz KVÍZ Hudobné hviezdy osemdesiatych rokov: Spomeniete si ešte na nich?

Osemdesiate roky boli zlatou érou hudby. Priniesli niekoľko megahviezd, na ktorých hitoch sa zabávame ešte aj dnes. Sláva niektorých z nich veľmi rýchlo zhasla, ale zopár interpretov ešte stále hviezdi na hudobnej scéne. Otestujte sa, koľko toho viete o muzike z tohto obdobia.

1 z 12 Skupina REM priniesla novú sviežu vlnu rocku. Veľkú úlohu pri jej popularizovaní zohral ich charizmatický spevák. Ako sa volal?

103097 REM (NT Photo-Local Filers-Bands-REM) Todd Bennett/Staff  Members of REM pose in their office after announcing that Bill Berry will be leaving the band.

2 z 12 V osemdesiatych rokoch vznikla jedna z najlepších vianočných piesní všetkých čias. Nahrala ju skupina Wham!, ktorej členom bol George Michael. Ako sa volá táto skladba?

Debbie Killingback: Vo videoklipe Wham! Last Christmas hrala frajerku Georga Michaela.

3 z 12 Z Nemecka ku nám prišlo kultové duo Modern Talking. Ktorý z hitov nepochádzal od nich?

Kultová kapela Modern Talking

4 z 12 Skladba Lambada nám ešte aj dnes navodí úžasnú letnú atmosféru. Pamätáte si, ako sa volala skupina, ktorá ju nahrala?

Svetoznámu Lambadu pozná každý. Kedysi išlo o obrovský hit, ktorý hralo každé rádio.

5 z 12 V osemdesiatych rokoch vznikla legendárna írska kapela, ktorá na sklonku tejto dekády nahrala jeden zo svojich najlepších albumov The Joshua Tree. Ako sa volajú?

Na začiatku kapely U2 bol len malý nenápadný oznam na školskej nástenke

6 z 12 Ako sa volá najznámejšia skladba skupiny A-ha?

Skupina A-ha

7 z 12 Aký obrovský škandál sa spája so skupinou Milli Vanilli, ktorá vznikla na konci osemdesiatych rokov?

Milli Vanilli

8 z 12 Toto obdobie sa nieslo aj v znamení nástupu elektronickej hudby. Ako sa volala skupina, ktorá ho najviac spopularizovala?

Depeche Mode

9 z 12 V roku 1983 vydala svoj prvý album aj popdiva Madonna. Aký bol jeho názov?

Speváčka Madonna (64) patrí k najznámejším tváram svetového šoubiznisu. Posledné roky však už nezaujíma verejnosť najnovšími nahrávkami, ale stále novými a novými úpravami na svojej tvári. Najnovšie sa však ukázala v spoločnosti taká zmenená, že už aj jej najvernejší fanúšikovia bijú na poplach a chcú naspäť starú ikonu.

10 z 12 Ďalšou legendou, ktorú nám priniesli osemdesiate roky, bol Michael Jackson. Akú prezývku získal za svoju famóznu kariéru?

Michael Jackson

11 z 12 Táto mladá žena bola platonickou láskou mnohých mužov. Naspievala napríklad skladbu (I´ll Never Be) Maria Magdalena. Ako sa volala?

Sandra bola hviezdou v 80. rokoch.

12 z 12 V roku 1985 sa zorganizoval najväčší koncert všetkých čias, na ktorom vystúpili desiatky interpretov. Najpamätnejšie vystúpenia mali napríklad U2 alebo Queen. Výťažok z neho putoval pre chudobné deti v Afrike. Ako sa táto akcia volala?

Diana Freddieho milovala. V roku 1985 si prišla pozrieť legendárne vystúpenie kapely Queen na charitatívnom koncerte Live Aid na štadióne vo Wembley.