MENU
Menu

Štýl FOTO: Zábery Marsu, ktoré vám vezmú dych

Fotografie Marsu fascinujú ľudstvo už od momentu, keď v roku 1965 okolo tejto planéty preletela sonda Mariner 4. Odvtedy vznikli naozaj nádherné zábery.

FOTO: Zábery Marsu, ktoré vám vezmú dych
Za desaťročia skúmania červenej planéty sa podarilo zistiť, že podmienky sa tu až tak nelíšia od tých, ktoré panujú na najdrsnejších miestach Zeme. Pravdou je, že tieto dve planéty majú aj podobnú históriu. Mars sa začal formovať pred asi 3,8 miliardami rokov a kedysi tu bolo oveľa teplejšie a vlhkejšie. Zatiaľ sa presne nevie, čo presne spôsobilo zmenu klimatických podmienok, vedci sa však domnievajú, že tu pred miliónmi rokov mohol existovať život.

Ostrov Devon: Mars na Zemi, ktorý využíva aj NASA

Pre ľudí síce ide o neobývateľné miesto, keďže atmosféru tvorí najmä oxid uhličitý, no kolonizácia Marsu je napriek tomu čoraz reálnejšia. Už v 30-tych rokoch 21. storočia sem chce NASA poslať ľudskú posádku.

Čo potrebujeme, ak chceme kolonizovať Mars? Tu je odpoveď

V prvom rade však treba zvážiť, čo všetko človek potrebuje na prežitie a ako zabezpečiť naplnenie týchto potrieb na inej planéte. Výziev, s ktorými sa treba vysporiadať, je však oveľa viac, a podrobnejšie sa o nich dočítate v tomto článku. No a tie najkrajšie fotografie Marsu zasa uvidíte v galérii nižšie.

Autor: Liam
Foto: NASA

DISKUSIA
30.1. 2019 15:00
Diskusia