MENU
Menu

Štýl FOTO: Vyšívané tetovanie: Podľahnete novému trendu?

V minulosti patrila výšivka k ľudovému umeniu a zdobila kroje, obrusy aj obrazy. Vyšívaniu sa venovala každá deva. Krása výšivky upadla do zabudnutia a dnes sa vracia spať. Nie však ako folklórna výzdoba, ale umenie na koži, vyšívané v tetovacom štúdiu.

FOTO: Vyšívané tetovanie: Podľahnete novému trendu?
Krása stvorená ihlou
Vyšívanie aj tetovanie toho majú mnoho spoločného. Vytvárajú sa ihlou, ide o istý druh umenia, potrebná je značná dávka talentu a kým je výsledný efekt hotový, zaberie hodiny času. No v oboch prípadoch je obrazec nadčasový. Etno a folklórne tradície sa dnes vracajú do módy a z obrusov a obrazov sa prenášajú do kože.

Spálená koža ukazuje pravú tvár tetovania

Nové 3D umenie
Kotvy, kríže a lebky vpísané do kože modrým atramentom je éra tetovaní, ktorá už ostala trendy len na chodbách juhoamerických väzníc. Tetovanie sa dnes stáva imidžovým doplnkom a kopíruje dobu. Preto sú tetovania čoraz farebnejšie a atraktívnejšie. Sú 3D a neustále sa snažia niečím zaujať. Najnovším trendom je preto výšivka. Je dostatočne farebná, atraktívna a vyzerá tak fascinujúco, akoby vám babka tentoraz neštrikovala sveter, ale vyžívala obrázky priamo na koži.

FOTO: Námornícke tetovania: Viete, aký majú význam?

Nový magnet na ženy
Vyšívané tetovania majú spoločných niekoľko znakov, pre ktoré stúpa ich obľuba. Hýria farbami, majú 3D efekt, sú farebné a pútajú pohľady okolia. Sú tak podmanivé, že aj na peknej žene si pozriete vyšívanie tetovanie skôr, ako vám oči padnú do jej výstrihu. A to už je čo povedať. Tak isto sa aj muži s podobnou ozdobou stávajú centrom ženského záujmu. Skúste na kúpalisku.

FOTO: Najkrajšie tetovania planéty robí génius z Francúzska

Keď koža ožíva
Výhodou vyšívaného tetovania je, že pôsobí viacdimenzionálne. Je to efekt, ktorý mala kedysi výšivka na obrazoch, a pre ktorý bola tak atraktívna. V dobe našich starých materí nebola žiadna virtuálna realita a priestorové hologramy a tak to všetko suplovala výšivka. Dnes sa už vyšíva čoraz menej na plátno, ale je viac ako pravdepodobné, že na kúpaliskách a plážach čoraz častejšie uvidíte poctivo vyšívané obrazce na koži. Dali by ste sa na nejaký nahovoriť?

DISKUSIA
16.4. 2019 19:00
Diskusia