MENU
Menu

Štýl FOTO: Umelec ukázal pozadie instagramových fotiek, ktoré sledujú státisíce ľudí

Nemec Kai Böttcher si jedného dňa založil profil na Instagrame s tým, že bude fotiť pekné baby. Dnes má cez pol milióna sledovateľov, ktorí milujú jeho umelecké zábery. Za obľubou jeho fotiek však nestoja len modelky, ale aj prevedenie fotiek. Rozhodol sa zverejniť aj pozadie toho, ako jeho fotky vznikajú. Dokazujú, že svet Instagramu je úplne iný ako ten skutočný.

FOTO: Umelec ukázal pozadie instagramových fotiek, ktoré sledujú státisíce ľudí
Zdroj: a
Fotka už dávno nie je o realite
V dobách vzniku bola fotografia ako zázrak, ktorý dokázal zachytiť veci tak, ako vyzerali v skutočnosti. Prešli desiatky rokov a dnes už fotografia nie je zobrazením skutočnosti, ale často jej tvorcom. To si uvedomil aj Kai Böttcher, keď sa rozhodol vyraziť na cestu umeleckej fotografie. Začal vďaka obrázkom tvoriť krajšiu realitu, ktorú jeho fanúšikovia milujú. Aj to je dôvod, pre ktorý chodia na jeho profil. Nejde len o krásne telá.

FOTO: Umelec reštauruje poškodené fotky, výsledok jeho práce vás ohromí

Od štrnástich fotí ako profík
Kai Böttcher je samouk, ktorý má 25 rokov a už jedenásť rokov sa venuje experimentom s digitálnou fotografiou a jej možnosťami. Okrem toho, že si privyrábal grafikou pre súkromné firmy, čoraz viac sa začal zaoberať surrealizmom, ktorý sa snažil vtlačiť aj jeho fotografiám.

FOTO: Jeden z najlepších fotografov vám ukáže momentky, na ktoré nezabudnete

Na University of Kaiserslautern, ktorá sa špecializuje na digitálne umenie a virtuálny dizajn, sa začal viac zameriavať na portréty a doviedol ich do dokonalosti. Jeho fotografie nesú okrem surrealistického odkazu aj realistický. Už nemožno veriť ani vlastným očiam. Obzvlášť k ide o Instagram.

FOTO: Muž spája kybernetiku s prírodou, nazrite s ním do budúcnosti

Nazrite mu do kuchyne
Okrem pekných fotiek sa Kai Böttcher rozhodol zobrať fanúšikov aj na miesta, kde jeho portréty vznikajú. Zákulisie je vždy predmetom záujmu a tak sa netajil tým, že predstavil, čo všetko stojí za manipuláciou s realitou. Možno budete prekvapení. Niekedy LED svetielka, inokedy len vaňa a sídliskové kríky. Kai Böttcher hľadá realitu všedných dní a formuje ju na surrealistické umenie. Zároveň odkazuje: „Neverte tomu, čo je na Instagrame, realita je niekde úplne inde."

DISKUSIA
12.10. 2019 20:00
Diskusia