MENU
Menu
a

Štýl FOTO: Najkrajšie tetovania planéty robí génius z Francúzska

Môžete si dať na telo vytetovať aj jedálny lístok z čínskej reštaurácie, mená frajerky, prakticky čokoľvek. Aj lebku a ružu. Je to vaša koža. No tetovanie sa už pomaly stáva tuctovou záležitosťou. Ak však prídete do tetovacieho štúdia Eliota Koheka, odídete s obrazcom, ktorý len tak na svete nikto nemá. Je prakticky jediný tatér, ktorý nerobí bežné tetovania, ale vtláča fotky do kože.

FOTO: Najkrajšie tetovania planéty robí génius z Francúzska
Mal rád kreslenie
Eliot Kohek je francúzsky umelec. Vlastne umelec až tak nie, skôr samozvaný génius. Pri jeho tvorbe je ťažko pochopiť, že nikdy umenie neštudoval, nemá umeleckú školu, no vždy si rád kreslil a vždy ho odo istej miery fascinovali tetovania.

FOTO: Realistické tetovania: Vyzerajú ako živé

Pre neho bolo nepochopiteľné, čo si to ľudia dávajú natrvalo do kože. Aké fádne a ničím nezaujímavé tvary. Veď predsa to nie je záležitosť na mesiac či dva, ale do konca života. A tak skúsil prvé skice a potom prvú kožu a dnes je majstrom, ku ktorému sa čaká na poradovník. Pretože jeho tetovanie vám doslova zmení telo.

FOTO: Námornícke tetovania: Viete, aký majú význam?

Hyperrealita na koži
Prvé čo pochopil Eliot Kohek je, že sa chce venovať hyperreálnym obrázkom. Pretože nie je problém spraviť veci podľa šablóny, ale spraviť niečo, čo vyzerá ako fotografia alebo ešte lepšie, je pre neho tá pravá výzva. Dokáže tak na kožu pretaviť čokoľvek a niekedy to trochu skrášli, aby tetovanie vyzeralo ešte lepšie ako predloha.

Tetovanie naprieč svetom: Prečo ľudia podstupujú bolestivé rituály?

Iba dve farby
Tetovania plné farieb ho nikdy neohúrili. Eliot Kohek tvrdí, že umenie sa ukáže práve tam, kde ho nezahltia farby, kde nie je možnosť nechať zmysly doslova rozčarovať farebnosťou. Aj preto používa len dve farby: čiernu a šedú. Tvrdí, že tieto dva odtiene sú na ľudskej koži najkrajšie a dokáže s nimi vytvoriť celú plejádu odtieňov aj zmyslových vnemov. A prečo miluje kožu a nie papier? Pretože koža je živá a také sú aj jeho obrazy. Veď posúďte sami. Nechali by ste si niečo nakresliť? Nie je rozhodne lacný. Je jeden z mála na svete, ktorý to dokáže a pozná svoju cenu. Aj malé veci stoja tisíce. Ale stoja aj za to.

DISKUSIA
11.9. 2018 19:00
Diskusia