MENU
Menu

Štýl FOTO: Najbláznivejšie triky ako sa chladiť bez klímy

Klimatizácia je super vec, ale dosť babská záležitosť. Čo už je len chlapské na tom navoliť si počet stupňov a stlačiť tlačidlo? Ani za mak kreativity. S našimi nápadmi odoláte teplu a získate si všeobecné uznanie krčmového vynálezcu.

FOTO: Najbláznivejšie triky ako sa chladiť bez klímy
Mega chladenie
Perfektný vynález, ktorý oceníte v tých najhorúcejších dňoch. Pripravte si kopec kociek ľadu a plastové fľaše, ktoré nimi naplníte. Spravíte do nich dierky a zavesíte na zadnú stranu bežného ventilátora. Ako sa bude voda topiť, tak bude ventilátor nasávať vodu a rozprašovať na vás príjemnú chladivú rosu. Pozor, netreba to preháňať, stačí aj jedna fľaša, aby ste sa nakoniec necítili po pracovnej dobe ako po sprche.

Nechcite skončiť ako tento chalan: 7 hodín robil na slnku a...

Dokonalý úlet

Pri osviežení je základom mať dostatok vody. A s ňou to potom môžete rozbaliť ako so ženou, všade, kde vás napadne. Starý kontajner, kaďa, veľké vedro poslúžia ako malý bazén pre single hráča. Nemáte nič po ruke? V tom prípade je nutné zaobstarať si aspoň poriadne veľký mech na smeti, alebo ten, do ktorého sa balia mŕtvoly. Zauzliť pri krku a dopustiť chladivú vodu. Takto prežije leto každý.

Improvizovaný bazén
Kúpiť si nafukovací bazén je komplikované a drahé. Niekedy stačí len bazénovou fóliou vystlať starú vlečku na auto, čo nájdete u deda v kôlni, ale sú experti, čo si takto spravili provizórne kúpanie aj z balkóna. Vystlať fóliou môžete prakticky čokoľvek, aj debničky od piva.

Ako nosiť v lete oblek a prežiť to

Vedro s vodou
Ak pracujete za počítačom, kropenie vodou neprichádza no úvahy, ale našťastie vo vašich nohách nie sú žiadne integrované obvody, takže smelo s nimi no tekutiny. Vedro s chladnou vodou vie príjemne znižovať teplotu celého tela a prehrievanie nehrozí. Navyše čaborenie sa prstami na vodnej hladine perfektne upokojuje a znižuje stres.

Správne pite

Ľad je dobrý na obklady, prípadne na ventilátor. Len čo si ho dáte do nápoja, okamžite sa vám telo začne zahrievať. Problémom je, že na vyrovnanie schladeného žalúdka potrebujete energiu a tak vás začne zahrievať, akoby ste si v tom teple ešte podkúrili. Ľad teda patrí v lete na pokožku a na pitie radšej vlažný čaj. Ak to nakombinujete, aj v páľave sa budete spokojne usmievať.

Ďalšie praktické tipy nájdete na fotkách v GALÉRII.

DISKUSIA
29.6. 2017 12:00
Diskusia