MENU
Menu

Štýl FOTO: Majstri filmového mejkapu ohromujú svojím talentom, ich práca berie dych

Špeciálne efekty sú dnes alfou a omegou mnohých filmov. Avšak nie všetko, čo považujeme za vytvorené počítačom, skutočne vzniklo len vďaka výpočtovým technológiám. Do hry totiž vstupujú aj šikovní maskéri.

FOTO: Majstri filmového mejkapu ohromujú svojím talentom, ich práca berie dych
Keď sa povie „maskéri", zrejme si predstavíte skupinu ľudí pracujúcich najmä s mejkapom. To už však dávno nie je pravda, najmä pri hollywoodskych kasových trhákoch. Maskéri sa tu delia do štyroch skupín a úloha každej z nich je pre vytvorenie naozaj kvalitnej masky dôležitá.

FOTO: Rozdiely medzi filmovými a knižnými postavami sú väčšie, než si myslíte

Sú takzvaní kľúčoví maskéri, ktorí navrhujú, ako budú masky hercov vyzerať. Musia dbať aj na konzistenciu masiek. Taktiež sa starajú o tvorbu mejkapu hercov a herečiek v hlavných úlohách.

Do ďalšej skupiny sa radia „robotníci", teda tí, ktorí vytvárajú masky ostatných hercov a herečiek. Je na nich, aby spravili z vízií kľúčových maskérov realitu. Potom sú tu ich asistenti, bez ktorých mravčej práce by tvorba masiek trvala podstatne dlhšie. No a poslednú skupinu tvoria tí, ktorí sa zaoberajú špeciálnymi efektami, takzvaným pokročilým mejkapom. A práve ich prácu môžete obdivovať v našej galérii.

Autor: Liam
Foto: Youtube

DISKUSIA
19.11. 2019 17:00
Diskusia