MENU
Menu
Aj takto vyzeralo detstvo bez smartfónov.

Štýl FOTO Deti bez moderných technológií: Spomeniete si, ako sa hrávali kedysi?

Aj vám sa zdajú detské ihriská akési prázdnejšie? Zvaľovať vinu na moderné technológie nestačí, väčšinu viny nesú na pleciach rodičia. Ak si chcete pripomenúť, ako vyzeralo detstvo bez smartfónov, ste na správnom mieste.

Rodičia kedysi dávali deťom „zaracha". Zákaz ísť sa hrať von sa vnímal ako najhorší trest a odsúdenému často ostávalo len smutne hľadieť z okna na dvor, kde sa hrali jeho kamaráti. Dnes je to presne naopak. Reálnych priateľstiev ubúda a rastie počet tých virtuálnych. Vyhnať dieťa von a zakázať mu hrať sa so smartfónom či tabletom funguje ako účinný trest.

Mnohí rodičia sa však k nemu neuchýlia. Je totiž ľahšie strčiť dieťaťu do rúk smartfón a odložiť ho nabok, nech sa zabaví samo. Pritom práve oni rozhodujú o tom, aký dlhý čas budú ich ratolesti tráviť civením do mobilov. Dieťa totiž pri hraní sa na smartfóne nevníma čas. Vlastne pri hraní sa všeobecne. Veď si skúste spomenúť, ako ste kedysi po obede vybehli von a ani ste sa nenazdali a bol večer. Fotky v našej galérii vám to možno pripomenú.