21-ročný Berlínčan Mychailo nedávno na sociálnej sieti TikTok zverejnil video jedného zo svojich najnovších projektov a divákov priam šokoval. Za abstraktný obrázok pripomínajúci čarbanicu bol jeho klient ochotný zaplatiť 900 eur. Krátke video sa rýchlo stalo virálnym a v priebehu pár dní malo dva milióny videní a stovky komentárov, ktoré sa týkali kvality vykonanej práce.

Tetovanie spočíva z dvoch tvarov, ktoré pripomínajú narýchlo nakreslené kvety. Ich stonky vychádzajú zo začarbanej machule a celé dielo dopĺňa ešte niekoľko čiar. Zopár ľudí ho považuje za umelecké dielo, väčšina z komentujúcich sa ale vyjadrila v tom zmysle, že by si čosi podobné nedala vytetovať, ani keby im zaplatili.

Mladý tetovač priznal, že naschvál zdvihol cenu tetovania, aby ho urobil ešte kontroverznejším a zvýšil šancu, že video bude populárne. V skutočnosti si zaň vypýtal 700 eur, čo je aj tak celkom dosť.

Mychailo uviedol, že pri navrhovaní obrázka sa inšpiroval slobodou a krásou a vopred všetko s klientom skonzultoval. Priznal, že predpovedal kontroverzné reakcie a dokonca s nimi rátal ako s formou marketingu. Mychailovo portfólio je pritom plné podobných obrázkov. Pozrieť si ich môžete v našej galérii.