Menu
The Doors, Jim Morrison

Kvíz KVÍZ: Freddie Mercury, Elvis, Jim Morrison – Ako dobre poznáte filmy o hudobných legendách?

Otestujte sa zo svojich znalostí ikonických spevákov, speváčok a hudobníkov, o ktorých vznikli filmy

1 z 10 Do slovenských kín prišiel film Elvis. Kráľ rokenrolu Elvis Presley mal okrem hudby ešte jednu veľkú záľubu. Akú?

Elvis Presley

2 z 10 V roku 2018 vznikol film Bohemian Rhapsody o Freddie Mercurym – lídrovi kapely Queen. Kde sa tento spevák narodil?

Freddie Mercury

3 z 10 Rocketman z roku 2019 bol názov filmu o britskom spevákovi Eltonovi Johnovi. Ktorá je jeho najpredávanejšia pieseň?

Elton John, Taron Egerton

4 z 10 Film o kapele The Doors a jej frontmanovi Jimovi Morrisonovi vznikol v roku 1991. Natočil ho kontroverzný režisér Oliver Stone. Koľko mal Morrison rokov, keď umrel?

The Doors, Jim Morrison

5 z 10 Z roku 2005 pochádza film Walk the Line o country spevákovi a gitaristovi Johnny Cashovi. Ktorý herec ho vo filme stvárnil?

Johnny Cash

6 z 10 Z roku 2019 pochádza životopisný film Judy o hereckej a speváckej legende Judy Garlandovej – Dorotke z filmu Čarodejník z krajiny Oz. Ktorá známa herečka je dcérou Judy Garlandovej?

Judy Garland

7 z 10 Americká speváčka a klaviristka Aretha Franklinová dostala „svoj“ film len vlani, teda tri roky po svojej smrti. Volala sa Respect. Kráľovnou akého žánru bola?

Aretha Franklinová

8 z 10 Vplyv na soul, funk aj hip hop mal americký spevák James Brown. V roku 2014 o ňom vznikol film Get On Up. James Brown mal množstvo detí – koľko z nich priznal?

James Brown

9 z 10 Film z roku 2015 Straight Outta Compton bol o silnej generácii raperov z prelomu milénií a ich vzostupe k sláve. Jedným z nich bol Ice Cube. Kto bol ďalší?

Dr. Dre

10 z 10 Legendárny český režisér Miloš Forman natočil v roku 1984 film o skladateľovi W. A. Mozartovi – Amadeus. Koľko Oscarov dostal?

Amadeus