6. februára 2023 svadobných hostí v čínskej dedine Chengdi v provincii Jün-nan zaskočil nevídaný úkaz. Neostali v šoku z krásnej nevesty, ale asi tuctu žien, ktoré sa sem dostavili s veľkým červeným transparentom. Stálo na ňom: „Sme expriateľky Čena Songa a dnes ťa zničíme.“ Ľudia si najprv mysleli, že ide o žartík niektorého z družbov, ako sa však ukázalo, naozaj išlo o ohrdnuté ženy, ktoré sa mužovi rozhodli zruinovať svadobný deň.

Ženy v tichosti stáli kúsok od miesta, kde sa práve konal obrad, a nedbali na protesty svadobných hostí ani samotnej nevesty, ktorá ich odtiaľ chcela vyhnať. „Strápnili ma. Žena sa so mnou nebaví a jej rodina je na mňa naštvaná,“ uviedol Song pre čínske médiá.

Priznal však, že k niektorým expriateľkám sa nesprával práve najlepšie a chápe, že naňho mohli byť naštvané. Nerozumie však tomu, prečo sa rozhodli zničiť svadobný deň aj jeho súčasnej manželke. „V mladosti som zranil veľa žien, no už som dospel. Mrzí ma, ako som sa kedysi správal, no zároveň som naštvaný, že moje bývalé priateľky do všetkého zatiahli manželku.“

Na internete dostal pár dobre mienených rád. Napríklad o tom, že je lepšie byť žene verný, pretože jej pomstychtivosť sa môže prejaviť aj o veľa rokov neskôr. Každopádne sa používatelia sociálnych sietí vzácne zhodli v názoroch a Songa nikto neľutoval. Práve naopak, mnohí radili jeho manželke, aby od muža čo najskôr odišla, pretože takí, ako on, sa nemenia. V Číne pre to majú dokonca príslovie: „Leopard nevie zmeniť svoje škvrny.“

Aký je váš názor? Mali Songove expriateľky právo takto narušiť svadobný ceremoniál, alebo išlo z ich strany o zákernosť? Dajte nám vedieť v komentároch.