Špecifický rebríček

Začnime tým, ako samotný rebríček vznikol. Priniesol ho britský The Sun a je výsledkom prieskumu spoločnosti, ktorá sa venuje vlasovým transplantátom. Tá sa zamerala na analýzu tematických blogov, správ a stránok nájdených cez Google so slovom „sexy“ pri zmienke o plešatosti. Týmto spôsobom zistili, že víťaz bol spomenutý 17,6 miliónkrát a dostal od nich titul toho najsexy plešatého muža sveta. A kto to teda je?

Prekvapivé prvé miesto

Jednotkou sa podľa špecifického rebríčka stal princ William. Následník britského trónu bol na weboch najčastejšie označovaný ako príťažlivý napriek strate vlasov a preskočil tak mnohých iných hollywoodskych "plešavcov". Povedzme si však rovno, že 38-ročnému aristokratovi iste k zmieňovaní sa na Googli pomohol jeho titul a tak je otázne, či je naozaj najpríťažlivejší, alebo sa o ňom iba najviac píše.

Ďalší plešatí fešáci

Za princom Williamom na druhom mieste skončil Mike Tyson. Legendárny boxer nikdy nenosil vlasy a to ho dostalo do rebríčka, ktorý okrem iného rozvíril aj vody Hollywoodu. Reagoval naň jeden z umiestnených či dokonca Stanley Tucci, ktorý sa do zoznamu vôbec nedostal. Ale po poriadku - na treťom mieste skončila hviezda  Rýchlo a zbesilo Jason Statham, štvrtý bol rapper Pitbull, piaty Michael Jordan, šiesty boxer Floyd Mayweather, siedmy John Travolta, ôsmy Bruce Willis, deviaty Dwayne „The Rock“ Johnson a na desiatom mieste je herec Vin Diesel.

Hollywoodske reakcie

Z deviateho miesta sa svetu prihovorill svalnáč The Rock, ktorého informácia o umiestnení sa medzi najsexy chlapmi bez vlasov neobišla. Zobral to však s humorom sebe vlastným a tweetol vtipnú poznámku, ako sa mohlo stať, že v rebríčku chýba Larry David. Komik špecifický svojou plešinou a bielymi strapatými vlasmi po bokoch je svojím vzhľadom legendou.

Ozval sa aj neumiestnený Stanley Tucci a svoju absenciu v rebríčku "komentoval" fotokolážou. Do nej na prvé miesto pridal sám seba, ďalej medzi niekoľkých korunovaných pridal aj herečku Tildu Swinton bez vlasov či dokonalo zarasteného Ryana Reynoldsa. Humorom, ktorý mu je blízky, ešte dopísal koment o nosení koruny, ktorou je samotná plešina. 

Ide sa ďalej...

Rebríček rozhodne zaujal a aspoň na chvíľu odpútal pozornosť. Nakoľko však výsledky nie sú odrazom hlasovania reálnych ľudí, jeho výsledky sú skôr na chvíľkové pobavenie. Princovi Williamovi však tak či tak treba pogratulovať, hoci palác tento jeho "úspech" nechal úplne nepovšimnutý. Radšej.