Po tridsiatich dvoch rokoch od svojho pôvodného uvedenia Sám doma nestratil nič zo svojej príťažlivosti a stále je sviatočným hitom, kedykoľvek sa objaví na obrazovkách. Menej príťažlivé je to, akí starí sa budete cítiť, keď uvidíte, ako deti z filmu vyzerajú teraz. The Sun sa pozrel na najväčšie hviezdy.

Kevin McCallister

Takto si ho pamätáme.
Takto si ho pamätáme.
Zdroj: Movie Stills DB

Vďaka filmu Sám doma a jeho pokračovaniu Stratený v New Yorku sa Macaulay Culkin stal hviezdou. Na vrchole slávy bol teraz 42-ročný herec označený za najúspešnejšieho detského herca od čias Shirley Templeovej, jeho dospievanie však bolo problematické. V roku 1994 dal na súd svojich rodičov, aby im zabránil kontrolovať jeho 20-miliónový zverenecký fond. Ako 24-ročný bol zatknutý za prechovávanie marihuany a po ukončení osemročného vzťahu s Milou Kunis koncom roka 2010 sa o ňom hovorilo, že je závislý od heroínu. Do šoubiznisu sa vrátil v hlavnej úlohe filmu Changeland, ktorý bol uvedený v roku 2019. Macaulay, ktorý je od roku 2017 vo vzťahu s herečkou Brendou Song, mal hlavnú úlohu v 10. sérii American Horror Story a v roku 2021 sa rozhodol, že si nezahrá v reboote Sám doma na Disney+.

Buzz

Devin Ratray v úlohe Buzza zahviezdil.
Devin Ratray v úlohe Buzza zahviezdil.
Zdroj: Profimedia

Kevinovho podlého staršieho brata Buzza si zahral Devin Ratray, ktorý mal len 13 rokov, keď dostal svoju najslávnejšiu úlohu. V súčasnosti má 45 rokov a v herectve pokračuje - nedávno sa objavil vo filmoch Nebraska, Modrá zrúcanina a R.I.P.D. z roku 2013 a vo filme Master Minds z roku 2016. Pôsobí aj v skupine Little Bill and the Beckleys.

Fuller

Kieran Culkin ako bratranec Fuller
Kieran Culkin ako bratranec Fuller
Zdroj: Profimedia

Macaulayho skutočný brat Kieran Culkin hral v populárnej sérii jeho bratranca Fullera. Štyridsiatnik pokračuje v herectve a v roku 2002 bol nominovaný na Zlatý glóbus za najlepší mužský herecký výkon za svoju prelomovú úlohu Igby Goes Down. Kieran sa objavil aj vo filme Fargo a predtým chodil s Emmou Stone. So svojou súčasnou partnerkou Jazz Charton sa oženil v roku 2013 a majú spolu dve deti.

Linnie

Angela Goethals (vpravo) ako Kevinova staršia sestra Linnie
Angela Goethals (vpravo) ako Kevinova staršia sestra Linnie
Zdroj: Profimedia

Angela Goethals (45) hrala Kevinovu staršiu sestru Linnie. Bola jednou z troch hlavných hercov, ktorí sa nevrátili do filmu Sám doma 2: O dva roky neskôr sa tejto úlohy ujala Maureen Elisabeth Shay. Ďalej hrala vo filmoch Jerry Maguire (1996), Spanglish (2004) a v seriáloch ako Grey's Anatomy, CSI a 24. Angela je trojnásobná mama. V roku 2005 sa vydala za hereckého kolegu Russella Sodera, s ktorým má jedno dieťa.