Milujeme ich, obdivujeme a robíme nad nimi často aj viac ako iba blažené úsmevy. No to je len naleštené pozlátko. Zákulisie modelingu je dosť drsné, temné a kruté miesto, ktoré nie je atraktívne ani vzrušujúce a ak ste si niekedy robili na tieto baby zálusk, ak o nich spoznáte skutočnú pravdu, pravdepodobne vás na ne prejde chuť.

Desivé fakty o svetovom modelingu: Dievčatá prichádzajú o detstvo i zdravie
Stratené detstvo
Ak vidíte osemnástku v žiare reflektorov, tak vám prezradíme, že to nebolo zo dňa na deň, čo sa naučila chodiť po móle a predvádzať nielen šaty, ale aj nahé prsia a roznožky. Kariéra modeliek začína totiž priemerne vo veku trinásť rokov za sprievodu rodičov. To znamená, že krásna baba, na ktorú dnes pozeráte, nemala pekné detstvo. Teda prakticky žiadne. Žiadne letné lásky, žiadne súkromie, žiadny oddych, skoro ako detská práca.

Čím sa stať, aby ste mali celý život kopec žien? Určite nie podnikateľom

Nikdy nie si dosť krásna
Plastická chirurgia v modelingu fičí jedna radosť. A pozor, nie sú to len úpravy pier, poprsia, ale aj zadku, brucha a nôh. Ženy v tejto brandži sa pretekajú v dokonalosti, ktorá však prakticky neexistuje. Jedna sa chce podobať na inú, na tú, čo získala lepší kontrakt.

Zaviedli štvordňový pracovný týždeň: "Zamestnanci sú oveľa spokojnejší."

Jedlo
Pochutiť si na niečom je ako sen. Pretože mnoho modeliek si okrem plastickej chirurgie likviduje telo aj hladom. Počítanie kalórií sa v modelingu príliš nenosí, pretože tých kalórií je žalostne málo. Každá chce mať dokonalé miery pre modeling, ktoré sú takmer totožné s vychudnutou kosťou. Preto modelky neriešia ktoré jedlo má menej kalórií, ale či si ho vôbec vložiť do pusy.

Prekvapivá minulosť celebrít: Čo robili, než sa stali slávnymi?

Krátka životnosť
Modelky končia po tridsiatke. A žiadne výsluhové dôchodky neexistujú. Supermodelky z titulných stránok si stihnú zarobiť dostatok peňazí aj do ďalšieho života, no za nimi sú tisíce tých, čo zarobia aj minú. No a po tridsiatke končia žalostne. Bez práce, bez záujmu, často sa uchyľujú k prostitúcii, ak sa k životu pridá aj drogová závislosť, keďže v modelingu to „sneží" jedna radosť.

Obťažovanie
Keďže sú pekné, sexy a dostupné, často si s nimi fotografi a muži, ktorí rozdávajú dobré kontrakty, robia, čo chcú. Nejedna modelka sa totiž dostala na výslnie z bieleho gauča. Aj keď scény z prijímacieho pohovoru neuvidíte.