Ročná výzva
Život Youtubera je ťažký chlebíček. Pretože mať tisíce sledovateľov a každý deň pripútať k sebe ich pozornosť dá značnú porciu práce. Preto sú v móde rôznorodé šialené výzvy a niektoré aj pozitívne. Na jednu z nich naskočil Jack Clancy, ktorý od 15. júna 2019 do 14. júna 2020 mapoval svoj prechod z chalana, čo sa ledva odlepí od zeme, na muža, ktorý klikuje stovku klikov denne.

Začínal na kolenách
Výzva, ktorú podstúpil Jack Clancy je skutočne pre každého. Tento mladý chalan totiž nezačínal s bežnými klikmi, ale ponížene na kolenách v takzvanom ženskom kliku, aby vôbec jeho telo zvládlo odlepiť sa od zeme. Stovku klikov si rozdelil doslova na celý deň. Veď naraz ich dokázal spraviť za sebou len 14. Preto ak máte pocit, že ste na takúto výzvu slabí, tak málokto bude slabší ako Jack.

Masaker v akcii
Nebolo to len o chlapskom dodržaní vlastných pravidiel ale aj bolesti, preklínaní a poriadnej svalovici. Sto klikov pre trénovaného človeka denne nie je extra výzva, ale ak začínate zo štartovacej pozície, na ktorej vás 14 klikov zloží na zem, ide o poriadne preverenie nielen tela, ale aj psychiky. „Dnes by som si vzhľadom na náročnosť vybral nie 100 ale 50 klikov denne, aspoň na začiatok,“ tvrdí Jack. Nakoniec po roku však zhodnotil výsledky, ktoré nemožno prehliadnuť.

Skutočná premena
Výsledkom výzvy bol nielen nárast sledovateľov Jackovho YouTube kanála, ale predovšetkým premena tela. Takú by chcel každý chlap. Zhodil viac ako sedem kilogramov a pritom nabral svalovú hmotu. Rok klikovania mu vytlačil pekný chlapský hrudník, vytvaroval paže a keďže kliky posilňujú celé telo, aj brucho odhalilo svoj potenciál ukázať buchtičky. Pritom nezmenil na svojom živote nič iné, iba robil kliky. Tak málo stačí každému k zmene.