Menu
Karel Gott dobre vedel, prečo svoje obrazy počas svojho života takmer nepredával. Až po jeho smrti dosahujú astronomickú hodnotu

Kvíz KVÍZ Žiaria v šoubiznise, no mohli skončiť inak. Uhádnete pôvodné povolania a školy celebrít?

Užívajú si slávu a pozornosť fanúšikov, ale stačilo málo a skončili by úplne inak. Viaceré celebrity pôvodne pracovali v iných sférach alebo študovali školy, ktoré nemali nič spoločné s umením. Napriek tomu si ich našla šťastena a dnes sú z nich veľké hviezdy. Uhádnete, aké povolanie by živilo týchto prominentov, keby neboli populárni?

1 z 12 Raper Ego istý čas váhal, či sa bude venovať hudbe, alebo svojmu pôvodnému povolaniu. Aký odbor študoval?

Raper Ego si zahrá v seriáli Pán profesor.

2 z 12 Český zlatý slávik bol mužom mnohých talentov. Venoval sa najmä umeniu, ale najprv vyštudoval úplne iný odbor. Aké by bolo jeho povolanie?

Karel Gott

3 z 12 Tušíte aj pôvodné povolanie Rihanny? Do tejto sféry by ste ju zrejme nikdy netipovali.

Tehotná Rihanna na Met Gala 2023

4 z 12 Pokiaľ Sandru Bullock objavil Hollywood, pracovala na pozícii, na akej začínalo veľa hviezd. Čo bolo vtedy jej zamestnaním?

Krásna herečka Sandra Bullock (58) používa na vrásky krém na hemoroidy. Tvrdí, že dokonalo vyhladí pleť.

5 z 12 Niektorým hercom chvíľu trvalo, pokiaľ sa im podarilo presadiť v divadle alebo na filmovej scéne. To bol aj prípad Juraja Kemku. Aké povolanie pôvodne vykonával?

Na snímke herec Juraj Kemka (Rabín Jánkel) počas tlačovej konferencie po verejnej generálke inscenácie Ladislava Grosmana Nevesta v réžii Juraja Nvotu v Divadle ASTORKA Korzo´90. V Bratislave, 6. októbra 2022. FOTO TASR - Dano Veselský

6 z 12 Herec Dolph Lundgren sa preslávil veľkými svalmi a akčnými filmami. V skutočnosti bol však veľmi inteligentný a šikovný študent. Aký odbor pôvodne študoval?

Dolph Lundgren

7 z 12 Lukáš Latinák štátnicoval na VŠMU, ale predtým študoval na strednej škole úplne iný odbor. Aké remeslo ho zlákalo v tínedžerskom veku?

Oslava 60. vyrocia Slovenskej televizie spojena s programom a naslednym rautom v priestoroch starej budovy Slovenskeho narodneho divadla v Bratislave

8 z 12 Natalie Portman označujú ako jednu z najinteligentnejších žien Hollywoodu. Dokazuje to aj vysoká škola, ktorú absolvovala. Aký odbor študovala?

Venice,,Italy,-,September,08:,Natalie,Portman,Attends,The,Premiere

9 z 12 Sajfa bol pôvodne pedagógom na strednej škole. Pamätáte si, aké predmety vyučoval?

Sajfa

10 z 12 Mick Jagger je aj na dôchodku hviezdou hudobných pódií. Pôvodne mal však naplánovanú úplne inú a podstatne nudnejšiu kariéru. Aké by mal povolanie, keby nebol spevákom?

Mick Jagger. Frontman anglickej skupiny The Rolling Stones sa v roku 2014 stal pradedkom, o dva roky sa mu narodilo ôsme dieťa. Ako 73-ročnému mu ho porodila o 31 rokov mladšia priateľka, bývalá baletka Melanie Hamricková.

11 z 12 Krásavec Johnny Depp svoju pôvodnú prácu nenávidel. Čo robil, pokiaľ sa stal hercom?

Herec Johnny Depp na filmovom festivale v Cannes

12 z 12 Podobne bol na tom aj Jim Carrey, ktorý si však vo svojom povolaní aspoň užíval kontakt s ľuďmi, ktorých rád zabával. Čo robil dva roky, pokiaľ začal hrať vo filmoch?

Jim Carrey chce zaplatiť prevoz tela svojej expriateľky do Írska.