MENU
Menu

Štýl Čo sa môžete naučiť od introvertov? Návod, ako si vylepšiť život

Sú tichí, ako voda, ktorá brehy myje. Majú svoj vnútorný svet a radšej ako skupinovú konverzáciu o počasí a o ničom volia napríklad čítanie kníh. Pre ľudí neustále vyhľadávajúcich spoločnosť vyzerajú ako podozriví čudáci, ale aj od nich sa toho pre dobrý život dá veľa naučiť.

Čo sa môžete naučiť od introvertov? Návod, ako si vylepšiť život
Samota im nevadí
Toto je extréme dobrý benefit pre život, pretože len čo pochopíte, že vaše šťastie nezáleží od okolia, ale od vášho vnútorného nastavenia, nebudete mať taký panický strach ostať osamote. Môžete sa naučiť tráviť čas sám so sebou. Meditovať, premýšľať, a zrazu zistíte, že aj také hodinové pozeranie na hladinu vody môže mať obrovský prínos pre dušu. A na tom sa zhodnú nielen introverti, ale aj psychológovia.

FOTO: Odhaľte povahu fajčiara podľa toho, ako drží cigaretu

Robiť veci po svojom
Introverti sú v tom majstri sveta. V kolektíve totiž ide vždy o isté prispôsobenia, hľadanie možností, kompromisov a introvert si sám spraví po svojom. Jednoducho bez kompromisov naplní svoje predstavy. Obed, večera, výlet. Skúste vyraziť sami. Zrazu možno zistíte, že robiť veci bez kompromisov nemusí byť zlé. A uvidíte okolo seba aj veci, ktoré ste v spoločnosti prehliadali.

FOTO: Ktorú čarbanicu zvolíte? Vyberajte opatrne, dosť to o vás prezradí

Preskočte „small talk"
Sú to reči pri toalete, v rade na obed, cestou do obchodu, keď sa s niekým stretnete a prehadzujete si slová len preto, aby reč nestála. No a introvert o takéto reči nestojí. Nie je mu čudné len tak pozdraviť a kráčať ďalej. Uvidíte, ako je to niekedy oslobodzujúce neviesť siahodlhé reči o ničom a jednoducho ísť ďalej. Možno zistíte, že máte zrazu po prechádzke mestom omnoho viac energie, ako keď sa ním trúsite s množstvom rečí.

Hlbšie vzťahy
Introverti sa vyznačujú tým, že nemajú mnoho priateľstiev, ale len pár a hlbších. A tu sa ukazuje výhoda introvertov. Pretože pár blízkych priateľov je lepšia devíza do života ako mnoho tých, ktorí ale sú aj tak len akýmisi známymi.

Ako viac a lepšie počúvať
Introverti menej hovoria, ale o to viac počúvajú. To je pre muža, hlavne vo vzťahu, absolútne skvelá vec. Pretože každá žena v mužovi hľadá nielen partnera, ale aj dobrého poslucháča. Introvertovi žena málokedy povie, že ju nepočúva. A práve tejto technike sa dá naučiť od tých, ktorí veľa nepovedia.

Identifikovali štyri typy pováh pod vplyvom alkoholu. Ktorú máte vy?

Vyššia miera kreativity
Väčšina introvertov žije vo svete skúmania, analýz, vlastných pocitov a myšlienok. No a potom sa netreba čudovať, že ich vnútorný život je pestrý a kvetnatý. Práve z neho potom priam kypí kreativita a nápady, ktoré iným ani nenapadnú.

DISKUSIA
1.10. 2019 19:00
Diskusia