Menu
zdroj: Ben Houdijk / Shutterstock.com
11,June,2019.,Johan,Cruijff,Arena,,Amsterdam.,Concert,Of,Metallica

Štýl Čo má v garáži spevák skupiny Metallica? Sledujte tie kúsky

James Hetfield vlastní zvierku skutočne pôsobivých vozidiel.

James Hetfield, frontman skupiny Metallica, je podľa Autobildu známy svojou pôsobivou zbierkou áut vyrobených na zákazku. Každé z nich bolo pôsobivejšie ako to predchádzajúce. Za posledných 14 rokov si ich dal vyrobiť desať. Niektoré z jeho áut boli inšpirované práve gitarami, ktoré vlastní.

1932 Ford Roadster ‘Blackjack’
1932 Ford Roadster ‘Blackjack’
Zdroj: https://kahnmedia.com

Hetfieldova zbierka zahŕňa klasické Lincolny, Packardy, Buicky. Petersenovmu automobilovému múzeu v Los Angeles daroval 10 vozidiel vrátane Jaguaru "Black Pearl" z roku 1948 a Lincolnu Zephyr "Voodoo Priest" z roku 1937.

Jaguar postavil od základov spoločne s veľmi slávnym zákazkovým staviteľom áut Rickom Doreom. Auto má motor Ford V8 s výkonom 375 koní, odpruženie kolies z Mustangu a brzdový systém z Fordu Explorer. Získal cenu "Mother's Custom of the Year 2014" na 32. ročníku "Goodguys Rod & Custom Association All-American Get Together".

Celkovo je zbierka zákazkových vozidiel Jamesa Hetfielda dôkazom jeho vášne pre autá a jeho odhodlania vytvárať jedinečné a pôsobivé vozidlá. Či už ste fanúšikom skupiny Metallica alebo len fanúšikom áut, jeho zbierka rozhodne stojí za preskúmanie.

Pozrite sa na autá z tejto zbierky!