MENU
Menu

Štýl Chystáte sa do Talianska? Uväzniť sá môžu aj za nasledovné

Zdá sa, že pre slobodu vo svete už nie je veľa miesta. Ak sa niekedy budete čudovať nad zákonmi na Slovensku, nazrite aj do sveta. V iných krajinách si môžete posedieť v chládku a dostať mastnú pokutu za dosť banálne prehrešky. Preto pozor, kde si vo svete zajete, čo si obujete a odkiaľ si vezmete suvenír.

Chystáte sa do Talianska? Uväzniť sá môžu aj za nasledovné

Pozor na slamky

Ak sa vyberiete na ostrov Capri, tak pozor na plastové tanieriky, slamky a riad na jedno použitie. Ak vás s touto bežnou výbavou slovenských turistov objavia na pláži, tak zacvaknete 500 eur. Pretože tu také niečo netolerujú a tvrdo bojujú proti plastom. Zdráhať sa zaplatiť môže skončiť pokojne aj pobytom v chládku počas letných dní.

Dovolenkové tipy pre milovníkov temna a obskúrností

Kúpanie vo fontáne
Je to romantické, ale ak to spravíte v slávnych rímskych fontánach a zahliadnu vás policajti, tak vás z vody vytiahnu pomocou obuškov a rovno vám nasadia na ruky želiezka. Dajú ich dole, ale za 450 eur. Trochu drahé kúpanie aj na Taliansko.

FOTO: Európske regióny, ktoré zatiaľ nevítajú hordy turistov

Jedenie na ulici
Taliani sú, zdá sa, citliví na všetko. Aj na to, že turisti jedávali na chodníkoch aj na schodoch kostolov. Skrátka: rezeň medzi dva chleby a šup poznávať mesto. Lenže vo Florencii si povedali dosť. Je zakázané jedávať na ulici a ak, tak len v reštauráciách a na terasách. Ak vás policajt pristihne s rožkom v ruke pri poznávaní mesta, okamžite vás zbalia. Nárok na prepustenie máte po uhradení pokuty až do výšky 500 eur.

Plavky
Základný výstroj každého dovolenkára, ale sú krajiny, kde vám za chodenie v plavkách naparia pokutu. A nejde o krajiny blízkeho východu, ale o európske destinácie. Problémom sú napríklad Benátky, kde vás policajti budú pokutovať, ak sa v plavkách pohnete inam ako len na pláž. No a napríklad v Barcelone od roku 2011 uložia pokutu turistom, ktorí sa pred odchodom z pláže neoblečú. A ak nemáte hotovosť, tak si pekne dlho pobudnete na policajnej stanici.

FOTO: 6 miest, kde si ako introvert užijete dovolenku

Pozor na suveníry
Na Sardínii je zakázané brať si piesok z pláže. Dokonca vám úrady môžu zakázať odletieť aj z krajiny, kým piesok nevrátite. Rovnako sa policajti stretli aj s tým, že niektorí turisti sa predstavili ako vandali a ulamovali časti kameňov z pamiatok v Ríme. No a to už skutočne nie je len na pokutu, ale pekne drsné väzenie.

DISKUSIA
10.8. 2019 20:00
Diskusia