MENU
Menu
Tran Phuc

Štýl Chlap je závislý na zlate, z domu odchádza jedine s ochrankou

Ľudia majú tie najrôznejšie závislosti, ale asi by ste nepovedali, že niekto môže byť závislý na zlate. Je to však naozaj tak. Tran Phuc z Vietnamu je týmto drahým kovom doslova posadnutý a bez toho, aby sa ovešal 12 kilami zlata, ani nevychádza domu.

Tranove videá, ktoré nedávno zverejnil na Youtube, videli milióny ľudí. Razom sa oňho začali zaujímať médiá a podnikateľ sa stal známym nielen v rodnom Vietname, ale aj v Thajsku a Číne. Mnohí ľudia pochybujú, že ide o pravé zlato, a ďalší sa čudujú, ako vôbec dokáže s toľkými kilami navyše normálne kráčať. Tran tvrdí, že sa na to dá zvyknúť. Podľa neho je to daň za úspech a zviditeľnenie, ktoré mu šperky priniesli.

Zbierku nadrozmerných šperkov tohto zlatom posadnutého muža tvoria päťkilová reťaz s medailónom, dva dvojkilové náramky, štyri polkilové prstene a zlatý opasok. Dokopy má hodnotu asi 450-tisíc eur.

36-ročný podnikateľ tvrdí, že s kupovaním obrovských šperkov začal pred piatimi rokmi. Odborník na feng šuej mu vraj vtedy povedal, že zlato mu do života prinesie šťastie. Tran si to vyložil spôsobom „čím viac zlata, tým viac šťastia" a k reťazi a opasku si postupne dokúpil aj zvyšné ozdoby. A šperkami nekončí. Plánuje si nechať na mieru vyrobiť aj zlatý klobú a tričko.

Tran priznal, že spočiatku bolo každodenné nosenie šperkov únavné. Najväčšie problémy mu spôsobovala reťaz s medailónom, ktorá muža donútila navštíviť lekára. Posilňovacie cviky na chrbticu a lieky proti bolesti sa napokon ukázali ako účinné.

Tran, ktorý dnes vlastní luxusný karaoke klub v Ho Či Minovom Meste sa narodil do chudobnej rodiny. Ako 20-ročný však začal obchodovať s olejom. Najprv predal jeden sud, potom si požičal peniaze, od koho mohol, a rozbehol obchodovanie vo veľkom. Tvrdí, že má čuch na biznis, a tak lacno nakúpil a draho predal. Risk mu vyšiel, vyplatil dlžoby a obchodoval ďalej.

Chodiť ulicami ovešaný zlatom v krajine, ktorá je 35. najnebezpečnejšou na svete (Slovensko je 96.), rozhodne nie je najlepší nápad. Aj preto má so sebou Tran vždy aspoň päť bodyguardov. Nedávno ho napríklad videli na futbalovom zápase medzi Vietnamom a Filipínami. Osobní strážcovia ho doslova chránili vlastnými telami vždy, keď spozorovali možné nebezpečenstvo.

Slávu a pozornosť médií si Tran vyslovene užíva. Minimálne raz do týždňa poskytuje rozhovory rôznym médiám a keď ho o to niekto požiada, odfotí sa s ním. Samozrejme musí dotyčný najprv podstúpiť prehliadku od bodyguarda. To všetko kvôli posadnutosti jedného muža zlatom.