Alyssa Lydick (22) a jej manžel Johnathon Peck (25) sa začiatkom roka 2020 kvôli štúdiu presťahovali z rodného Oregonu v USA. V snahe udržať sa finančne nad vodou siahli aj po úsporách. Keď však Johnathon prišiel o prácu, boli prinútení sa zamyslieť ako ďalej. Mladí manželia zvažovali vymeniť byt za malý dom, kým na internete nenarazili na starý autobus. Teraz ušetria na účtoch viac ako 8 314 libier (takmer 9,5-tisíc eur) ročne.

"Život v autobuse je všetko, o čom sme kedy snívali, a ešte viac," povedala Alyssa pre NeedToKnow.online. "Toto dobrodružstvo bolo pre nás výzvou a prinútilo nás vystúpiť z našej komfortnej zóny mnohými spôsobmi, ktoré sme nikdy nečakali." V decembri 2020 teda kúpili 20-ročný autobus za 9 900 libier (vyše 11 000 eur) a v januári 2021 začali s prerábkou. Popri svojich prácach sa im bývanie svojpomocne podarilo dostať do takmer finálnej podoby. Začali vybúraním interiéru, odstránením hrdze a zakrytím niektorých okien. Potom pridali novú izoláciu, ako aj novú podlahu, a keď boli základy hotové, nasťahovali sa.

Bývanie v autobuse by nevymenila za nič.
Bývanie v autobuse by nevymenila za nič.
Zdroj: https://www.instagram.com/p/CoyCARoP1n1/

"Nájomná zmluva na náš byt sa skončila, takže sme sa nasťahovali do autobusu s tým najnutnejším. Teraz máme špajzu, rozťahovací autobus, solárne vykurovanie, záclony a miniknižnicu," vymenúva Alyssa. "Ani Johnathon, ani ja nemáme žiadne predchádzajúce skúsenosti so stavbou alebo konštrukciou - a dokonca sme ani nevedeli šoférovať autobus." Doteraz na rekonštrukciu, pri ktorej sa spoliehali na drevo z druhej ruky, ako aj na iné predmety, ktoré sa dali recyklovať a opätovne použiť, vynaložili približne 2 880 libier (3 200 eur). Teraz sa tešia, že sa s autobusom vydajú na cesty.

"Ak by sme si mali vybrať jednu vec, ktorá nám chýba, bola by to byť tečúca voda na požiadanie," zamyslela sa Alyssa, ale hneď aj dodala: "Niekedy sa pristihneme pri tom, že si hovoríme, že by bolo veľmi príjemné dať si horúci kúpeľ, no nevymenila by som to za nič na svete. Stále sa každý deň štípeme pri myšlienke, že žijeme život, aký sme si pred rokmi predstavovali. Je to splnený sen."

POZRITE, AKO TO VYZERÁ U NICH DOMA