MENU
Menu

Štýl Budú chlapi opäť nosiť sukne? Na svete je firma, ktorá to chce zariadiť

V mužských hlavách sa často rodia zvláštne nápady. Istý chlapík z Minnesoty menom Joe Quarion si napríklad zmyslel, že začne šiť sukne pre mužov. Čo ho k tomu viedlo a má jeho biznisplán šancu na úspech?

Budú chlapi opäť nosiť sukne? Na svete je firma, ktorá to chce zariadiť
Joe si prvýkrát obliekol sukňu v roku 2013 na zápas v ultimate frisbee, ktorého podstatou je vrhanie disku. Kapitáni tímov pred zápasmi zvyknú vymýšľať rôzne bizarné uniformy a v tomto prípade si mali chlapi obliecť sukne. Joe si spočiatku myslel, že tento kus odevu určený výhradne pre ženy bude príčinou viacerých trápnych situácií, ale nestalo sa tak. Práve naopak, Joe bol prekvapený, aká pohodlná môže sukňa byť. Začal preto pátrať po tom, prečo sukne nenosí viac chlapov.

Nová letná móda: Ženy sú odeté len spolovice

Hľadanie ho priviedlo k zisteniu, že až do približne prvého storočia boli sukne unisex oblečením: nosili ich obe pohlavia. Niekedy v tomto období začali muži postupne prechádzať na nohavice, ktoré boli praktickejšie najmä pri jazde na koni. A po vynájdení spaľovacieho motora sa už sukne do pánskych šatníkov nevrátili. „Sukne boli stáročia spájané najmä so ženami a pre chlapov je dnes ťažké obliecť si ich," myslí si Joe. „Stačí sa len pozrieť na dvere na toaletách v baroch a reštauráciách. Aký symbol visí na dverách záchodov pre dámy? Áno, zväčša je to žena v sukni."

Nerobte zo seba barbara: Poradíme vám, ako správne nosiť sako
Stereotypy však tomuto chlapíkovi nezabránili obliecť si sukňu. Dlho však márne hľadal výrobcu unisex sukní, a tak sa naučil šiť. Vyrobil približne 20 prototypov, kým nevznikla sukňa z pevnej látky s hlbokými vreckami a pútkami na opasok. Potom sa rozhodol vyjsť s kožou na trh. Zverejnil niekoľko fotiek seba samého v sukni a dostal až nečakane pozitívnu odozvu.

Prostredníctvom crowdfundingu potom vyzbieral viac než 16-tisíc dolárov a rozbehol vlastnú firmu s názvom Skirtcraft. Zatiaľ predal 450 unikátnych ručne šitých sukní pre chlapov, ktorí zmýšľajú podobne ako on sám.

FOTO: Sexy ženy v prírode: Kam odhodili oblečenie?

Joe priznáva, že na uliciach je častým terčom nechápavých pohľadov. Negatívnych reakcií sa však zatiaľ nedočkal a to ho ženie vpred. Zároveň dúfa, že čoraz viac mužov nebude na sukne hľadieť ako na výlučne ženský odev. Napokon, Škóti hrdo nosia svoje kilty už celé stáročia. A my si vieme celkom dobre predstaviť, ako príjemne sa isté partie v sukni vetrajú. Ešte príjemnejšie ako v teplákoch.

DISKUSIA
1.8. 2018 0:00
Diskusia