Takzvané mačacie kaviarne, v ktorých sa hostia môžu pomaznať s voľne sa pohybujúcimi mačkami, sú v súčasnosti pomerne bežné. Malajzijský podnik sa nimi možno inšpiroval, ale namiesto pradúcich mačiek tu nájdete rôzne druhy hadov, jašteríc a tarantúl.

"Som veľmi aktívnym členom komunity plazov. Vo voľnom čase sa neustále rozprávame o hadoch, fascinujú nás. Pôvodnou myšlienkou bolo vytvoriť miesto, kde by sme sa mohli stretávať a vymieňať si osobné skúsenosti. Nakoniec sa však ukázalo, že tieto zvieratá priťahujú nielen milovníkov plazov, ale aj bežných ľudí," povedal majiteľ kaviarne Yap Ming Yang pre agentúru Reuters.

"Odjakživa ma fascinovali hady a leguány. Bohužiaľ, kvôli môjmu cestovateľskému životnému štýlu som si nemohol dovoliť vlastniť žiadneho. Okrem toho, v obchodoch so zvieratami zvyčajne nie je možné si ich vziať do rúk. No tu je to inak a podľa mňa to poskytuje fantastický zážitok," povedal jeden z návštevníkov.

"Dúfame, že návštevníci si u nás užijú nielen zábavu, ale aj získajú lepšie porozumenie a vnímanie plazov ako zvierat, ktoré sa dajú ľahko milovať a chovať," uzavrel Yap Ming Yang.