Bezcenné veci zvykneme vyhodiť. No ak ide o peniaze, tak nie vždy je ľahké pustiť ich z ruky, aj keď inflácia šrotuje ich hodnotu každý deň. Bryanna „Bry" Marie si povedala, že aj starým a znehodnoteným minciam sa oplatí vdýchnuť opäť hodnotu. A dnes jej zarábajú poriadne tučný balík bankoviek.

Bezcenné mince mení na majetok, stačí jej k tomu štetec
Najmenšie peniaze
Bryanna milovala maľbu od detstva. No maľovaniu na mince sa venuje len posledné štyri roky. Prečo práve mince? Chcela im zvýšiť hodnotu, čo už ani národné banky nezvládnu, ale zároveň bola pre ňu plocha malej mince dokonalým trenažérom presných línií a ťahov. Nakoniec sa z trenažéra stala plnohodnotná výtvarná plocha.

FOTO: Z matky umelkyňa: Zachytila 17 rokov synovho života

Každá jedna čiarka musí byť ako rez skalpelom, ak nie presnejšia. Na svoje prvé obrazy si vybrala americké penny, čo je obdoba našich centov. Sú z medi rovnako ako tie naše a umelkyni vždy sedela kombinácia olejových farieb a medi. Výhodou tejto techniky sú aj minimálne vstupné náklady.

Je to ako zázrak
Mince sú veľké ako necht a Bryanna sa prostredníctvom svojej unikátnej techniky stala virálnou umelkyňou. Veľmi rýchlo získala fanúšikov, ktorí sú dokonale fascinovaní jej technickou zručnosťou. Ona pritom hovorí, že to je len o precíznej práci a dobrom osvetlení.

FOTO: Úchvatné vystrihovačky: Dokázali by ste stvoriť podobné?

Nie je to lacný špás
Už samotné maľovanie na peniaze znamená, že nejde o najlacnejšie plátno. Lenže drobná minca je asi najlacnejšou vstupnou surovinou tohto diela. Ak by ste hľadali ekonomický zázrak, tak sa deje práve v dielni Bryanna Marie. Na svojej stránke Bryanna predáva jednoduché vzory od sto dolárov, no priemerná cena za obrázok na minci je okolo 200 dolárov. Výtvory posiela aj poštou, takže americkú mincu s jej originálnou olejomaľbou môžete mať aj vy.

FOTO: Bizarné fotomontáže, na ktoré sa pozriete viackrát

Z malej mince zanedbateľnej hodnoty tvorí diela, ktoré sa predávajú za sovky a mnoho obrazcov je okamžite po vyhotovení predaných. Je to taký malý zázrak, ako dokáže mladá žena bez ekonomického vzdelania za pár hodín zdvihnúť hodnotu takmer bezcennému peniazu. Zbieraniu mincí dala úplne iný rozmer ako numizmatici.