MENU
Menu

Štýl Bar pre osamelých: Neuveríte, čo vám ponúkne

Ak si chcete zájsť večer s priateľmi na drink, tak vás do baru Hitori nevpustia. No ak vás všetci opustia a drží sa vás len depka, tak vás privítajú s otvorenou náručou. Hitori bar v Tokiu sa chváli tým, že je prvý bar na svete so vstupom len pre osamelých. Z toho, čo vás čaká vo vnútri budete minimálne prekvapení.

Bar pre osamelých: Neuveríte, čo vám ponúkne
Dobrá adresa na osamelý večer
Predstavte si, že sa potulujete sám večerným Tokiom. Nechajte sa radšej zaviesť do baru Hitori, ktorý nie je veľký, ale rozhodne je dobrým miestom pre trávenie pohodového večera. Majitelia si totiž všimli že po svete chodí dosť osamelých ľudí, ktorí by si aj zašli do baru, ale cítia sa tam nepríjemne, pretože každý sa s každým baví a pocit samoty sa v nich ešte viac ozýva. V bare Hitori je to inak. Ak sa sem vydáte s partiou, tak do vnútra sa dostane len jeden z vás. Ostatní musia kade ľahšie. Bar je totiž čisto postavený na jednotlivcoch, ktorí chcú zájsť do baru, ale nemajú partiu.

Prvý bar určený pre tých, čo to prehnali s alkoholom

Sami a predsa spolu
Reportáž z baru pre osamelých sa rozhodla pripraviť novinárka Mariko a najprv si myslela, že bar bude vyzerať ako prísne strážené krídlo psychiatrickej liečebne pre ľudí trpiacich depresiami a úzkosťou, akurát sa bude nalievať alkohol. Opak bol pravdou. Hoci každý do baru vstúpil sám, nebolo v ňom ticho a o kulisu sa nestarala len hudba. Priestorom sa niesla veselá vrava. Majiteľ baru konštatuje, že to je takto zakaždým vždy. „Mnohí ľudia prídu posedieť do baru a keďže je každý sám, tak tí druhí nemajú problém nadviazať konverzáciu, keďže vedia, že nikoho nečaká."

Neuveriteľný príbeh psa: pravidelne cestoval autobusom, aby sa dostal do krčmy

Na druhej strane je tu priestor na to, aby ste si prečítali knihu, posedeli pri poháriku, pokonverzovali s barmanom, alebo si iba tak posedeli vo vlastných myšlienkach. Hlavne nebudete na nikoho pôsobiť podozrivo, nikto si vás nebude premeriavať, pretože koniec - koncov každý sem prišiel z dôvodu samoty.

FOTO: Kvôli týmto slečnám dostanete chuť ísť do baru

Miesto na zoznámenie
Nie je to síce prvoplánová idea, ale bar Hitori podľa barmana prispel už k mnohým zoznámeniam. Osamelí jedinci sa tu našli porozprávali a objavili spoločnú reč. Ako vie, že sa dali ľudia z baru dokopy? Jednoducho prestali chodiť na miesto, ktoré je určené len pre osamelých.

DISKUSIA
30.10. 2019 15:00
Diskusia