Demisexualita je stále rozšírenejšou sexuálnou orientáciou a hlásiť sa k nej je dokonca viac trendy, ako byť v akejkoľvek inej menšine. Nie sú to ľudia, ktorým nenadskakuje stôl pri konzumácii demikátu, ako by sa mohlo zdať. Sú zvláštnymi tvormi, ktorým príležitostný sex nič nehovorí. Či sú vôbec chlapmi? Sú a ženy hovoria, že ako remeň.

Aké je to byť demisexuál?
Na ceste k asexuálovi
O tých, čo radšej hľadia do akvária ako na porno a miesto sexu vytiahnu batoh a idú na turistiku, sme už počuli. Sex je pre asexuála niečo, ako pre bežného školáka špenát. Vyhne sa mu pokiaľ je to len trochu možné. Demisexuál ale nemá problém so sexom, no ako si hovorí, je niekde na prechode k asexuálovi. Sex pre neho nie je motivujúci, aby vytvoril partnerstvo. Pokiaľ máte pocit, že bezbrehé súloženie s babou po diskotéke, s neznámou opitou slečnou na internáte, či anonymné sex stretnutia nie sú pre vás, zdvihnite obe ruky hore za demisexualitu.

Láska je to pravé orechové
Pravý demisexuál si nevyberá svoj objekt sexuálnej túžby podľa poprsia, pohlavia, či počtu nôh. Motýle ho začnú intenzívne štekliť v podbrušku až dostane erekciu z pocitu skutočnej lásky, zblíženia, skutočného porozumenia. Nevzrušuje ho však iba láska partnerská. Je to aj o náklonnosti a dobrom kamarátstve ku kolegyni, kamarátke, či učiteľke. Byť demisexuál už zrazu zdá sa nie je tak nepríjemné. Porekadlo „Kamarát, taky rád," vymyslel zjavne demisexuál.

Krása nie je všetko
Pre demisexuála fyzická krása nič neznamená. Telesná príťažlivosť u neho nevzbudí o nič viac sexuálneho nadšenia ako prázdny tanier. Demisexuála ale vzruší láskavé správanie, skutočne hlboký priateľský vzťah a porozumenie. Keď to začne demisexuálom vibrovať, jeho sexuálne pudy a libido sú rovnako silné ako u každého iného jedinca. Vždy ale bude sexovať preto, že má skutočne rád. To ho vzrušuje. Ženy preto v demisexuáloch vidia moderných princov, ktorí si nerobia zárezy na posteli, ale majú sex iba s tou pravou a vyvolenou, s ktorou ich spája viac ako len fyzická opojnosť. Lenže pozor, pokiaľ žena žiarli ak nám nadúva rozkrok pri pohľade na krásne nohy v minisukni, na demisexuála bude žiarliť, aj keď sa s niekým novým začne kamarátiť. Pretože kamarátstvo môže veľmi ľahko skončiť v posteli.