MENU
Menu

Štýl 96-ročná vokalistka metalovej skupiny: Znie ako zo skutočného záhrobia

Prežila holokaust, dnes má takmer sto rokov a  desaťtisíce fanúšikov. Znie to neuveriteľne, ale aj jej príbeh je ako z rozprávkovej knihy. Aj keď zo začiatku pripomínal skôr horor. Dnes ho pretavuje do poriadne morbídnych tónov. Hrá totiž death metal.

96-ročná vokalistka metalovej skupiny: Znie ako zo skutočného záhrobia
Stará mama metalu
Inge Gingsbergová má dnes 96 rokov a je textárkou a hlavnou speváčkou death metalovej skupiny TritoneKings. Narodila sa v Rakúsku, kde počas druhej svetovej vojny takmer prišla o život. Bola na zlom zozname a tak sa veľmi skoro dostala do utečeneckého tábora vo Švajčiarsku. Nebola to síce vstupenka do koncentračného tábora, ale život tam ružový nebol. Po štyroch rokoch v tábore vycestovala do USA a stala sa textárkou tamojších skupín. Hollywood ju zlákal do veľkého sveta biznisu, no nakoniec opustila žiaru reflektorov a chcela robiť niečo vlastné. Niečo svoje, niečo naplno.

FOTO: Zážitok vidieť i počuť: Lola je najsexy pianistka sveta

Život ako death metalová pieseň
Inge spomína, že pre ňu USA nebola krajina zázrakov a zasľúbená zem. Žila sama bez priateľov vo veľkom meste, ktoré ju pohlcovalo. Bola však bojovníčkou a celý život sa pretĺkala medzi prácou, slobodným umením a tvorivosťou. Vďaka svojmu osudu začala čoraz viac písať texty o smrti a od nich bol už len krôčik k poctivému death metalu.

FOTO: Deti rockových legiend: Podali sa na svojich rodičov?

Nová múza
Skupina The TritoneKings vznikla, keď jej priateľ Pedro De Siva zložil hudbu k desivým pochmúrnym textom. A koho by si mohli želať za lepšieho speváka ako samotnú Inge. Tak sa chytila mikrofónu a dala svojim slovám aj hlas. Dnes nikto nepochybuje, že je najstaršou speváčkou death metalovej skupiny na svete. Jej hlas dodáva skladbám skutočne nezameniteľný drsný šmak.

Najslávnejšie fanúšičky v histórii rockovej hudby: Spali s desiatkami muzikantov

Napriek tomu, aké desivé testy spieva, je to vlastne pozitívny príklad. Ona sama sa cíti šťastná a tvrdí, že celý život bojovala, aby nakoniec vyhrala nad životom. Nuž, spievať v tom veku v metalovej skupine sa skutočne nedá považovať za nič iné ako úspech.

DISKUSIA
14.8. 2018 19:00
Diskusia