Milovník ženského tela aj Krista

O kazateľoch a duchovných vodcoch počujeme často správy, že namiesto liturgie počujeme skôr o ich pohnutom živote. Výnimkou nie je ani Nabii Yohana wa Tano, ktorý sa vydáva za biblického Jána Krstiteľa a vedie kostol Muungano pre všetky národy v kenskej dedine Nandolia. Tento africký novodobý kazateľ sa stal naozaj zaujímavou postavičkou cirkevného sveta a to nielen svojou záľubou v mnohoženstve.

Vlastná Biblia aj prikázania

Kazateľ o sebe tvrdí, že má veľmi blízky vzťah s Ježišom Kristom a preto dokázal napísať vlastnú verziu Biblie, ktorá má 93 kníh, na rozdiel od modernej Biblie, ktorá má 66 kníh. Samozvaný prorok má 46 manželiek, 289 detí a napísal pre Keňu dve ústavy, v ktorých tvrdí, že ak ich vláda neprijme, krajina bude mať problémy. Svoje manželky označuje za anjelov. Štyri z nich už zomreli, najmladšia z nich má 24 rokov. Wanyama má pritom už 83.

Nová Biblia

Novopečený prorok povedal, že Boh mu nariadil, aby napísal Bibliu s 93 knihami, pretože chcel údajne pridať ďalšie knihy, keďže tie pôvodné už modernému človeku nestačili. Okrem toho tiež zaviedol 12 prikázaní namiesto tradičných desiatich zachytených v pôvodnej Biblii. Veď moderný svet si vyžaduje prísnejšie pravidlá.

Zákony mal objasniť pred políciou

Mnoho žien nie je jediným problémom, pre ktoré je kazateľ tŕňom v oku polície aj okolia. Jeho učenie má presah do politiky a práve jeho moderná ústava postavená na božích zákonoch, ktoré on sám prezentuje, by mala byť ústavou štátu. Napriek tomu, že má viac ako 40 žien, chce byť politikom. Pretože, ako hovorí, Boh mu dal silu, aby dal pekný život nielen svojim ženám, ale všetkým ľuďom. A na svojej veľkej rodine si chcel svoje učenie otestovať. Údajne mu to doma funguje. Aj to je dôvod, prečo si založil tak košatú famíliu.