Napriek tomu, že "módny štýl" nemá jasnú definíciu a pravidlá sú pomerne voľné, jednu dôležitú vec si treba zapamätať. Sú to práve detaily, ktoré vytvárajú dobre vyzerajúci celok. Pri obliekaní na to myslite a snažte sa vyhnúť dokola sa opakujúcim chybám mnohých mužov. Je rok 2020 a na uliciach ešte stále strašia tieto prešľapy...

Zle zvolené sako
Elegancia u muža nie je ničím zložitým. Stačí si na seba hodiť sako a výsledok by mal byť na svete. Treba však dodať, že by malo ísť dobre sediace sako. Medzi tie najnepeknejšie omyly, akými nikoho neohúrite, je viditeľne krátky alebo naopak dlhý strih. Vašu postavu to celkom deformuje.

Požičané nohavice
Nohavice sú základom mužského šatníka a tak nim treba aj pristupovať. Mali by sedieť, mať vhodnú dĺžku i šírku. Ak sa nahodíte do niečoho, čo vyzerá ako požičané z cudzej skrine, nemusíte z toho vyjsť ako trendsetter. Práve naopak. Len v detstve platí, že sa nosí aj to, do čoho neskôr dorastieme.

"Značkové" tričká
Mať na tričku výraznú značku výrobcu nie je samo o sebe žiadnym prešľapom, no až do chvíle, kým sa z toho nestane dennodenný outfit. Mužom v "počmáraných" tričkách z času na čas nezaškodí zmena v podobe niečoho jednofarebného, aby dojem vyvážili. Niekedy je menej viac a v tomto prípade to platí na sto percent.

Tričko pod košeľou
Toto kombo je celkom bežné a je jasné, že je pohodlné na nosenie. Ak sa však rozhodnete, že chcete mať košeľu zapnutú, tričko pod ním by nemalo vykúkať. Celkom to mení dojem zo štýlu, akým chce muž vyžarovať a zbytočne to kazí efekt. Buď si zapnite košeľu ešte o jeden gombík vyššie, alebo majte spodné tričko s V-éčkovým výstrihom. Tú zmenu uvidíte aj sami v zrkadle.

Tričko v nohaviciach
V prípade trička - naoko jednoducho nositeľného kúsku - sa objavuje ešte jedna veľmi častá chyba. Zapravené v nohaviciach je štýlom, ktorý dnes už neohúri. Nosí sa skôr ležérnosť a k tej patrí i vykasané tričko. 

Priveľa doplnkov
Pánske doplnky môžu byť čerešničkou na torte celého výzoru. Tak ako sa ženy "ozdobia" náušnicami a náhrdelníkom, tak mužom seknú kvalitné hodinky či nejaký náramok. Ak toho však skombinujete až príliš, je to na škodu. Voľte na rukách jedno alebo druhé.

Výber farieb
Napriek tomu, že máte na sebe samé obľúbené a možno aj kvalitné kúsky, ešte než vyjdete z domu, v zrkadle sa pozrite, či spolu ladia. Ak je farieb priveľa, radšej to skombinujte inak, aby outfit "nekričal". Zas a znova si pripomeňte, že menej je viac.

Tenisky a oblek
Táto kombinácia má svoje pre a proti. Na jednej strane je pohromou vo svete elegancie, na strane druhej je výkrikom svojského štýlu. Dá sa však spočítať na prstoch, koľkí muži naozaj dokážu skĺbiť tenisky s oblekom tak, aby nad tým človek obdivne pokýval hlavou. Ak si netrúfate patriť k tejto menšine, radšej to ožeľte a dajte si klasické poltopánky. Úspech máte zaručený.