Správny dôvod 
V prvom rade si uvedomte, či do tej istej rieky vstupujete po druhýkrát zo správnych dôvodov. Majte jasno v tom, že ide naozaj o túžbu po vzťahu a nie o hnev z nevydareného predošlého vzťahu, o smútok zo samoty či uchýlenie sa k tomu "hlavne byť s niekým". 
 
História rozchodu 
Hoci sa vraví, že sa neoplatí hrabať v minulosti, v tomto prípade je to nutnosť. Vraciate sa k svojej ex, a tak si vyjasnite aj to, ako to bolo s rozchodom. Pokiaľ budú pretrvávať nejaké výčitky či pocit ublíženia, ďaleko sa nedostanete. Každý z vás by mal uznať svoj podiel viny a až po odpustení si môžete znova niečo budovať.

Hovorte spolu 
Netvárte sa, že medzi vaším rozchodom a vaším opätovným randením ste nič nezažili. Úprimne si povedzte, čo má kto za sebo , lebo - a to sa môžete spoľahnúť - na to raz určite dôjde. A je lepšie mať vo veciach jasno hneď na začiatku.

Nový vzťah 
Nenechajte sa zviesť tým, že máte čo - to odžité. Inak sa vrátite do starého vzťahu, a to predsa nechcete. Spoločne vybudujte vzťah nový a najmä lepší, alebo aspoň začnite novú kapitolu spoločného vzťahu. Poučte sa z predošlých chýb a robte veci aj trochu odlišne.

Neponáhľajte sa 
Netreba sa ponáhľať, hoci sa obaja dobre poznáte. A už vôbec netreba robiť unáhlené kroky, lebo ste už predtým nejaký čas spolu chodili. Začínate odznova, takže si dajte čas na vybudovanie opätovnej dôvery a dostatočného naplnenia vzťahu.

TIP NA ZÁVER: Idete do toho? 
Ak ste dočítali až sem a naozaj nad bývalou rozmýšľate, máme tu ešte jeden tip. Predstavte si, že je vo vašej situácii váš kamoš - ako mu poradíte? Pozrite sa na svoju situáciu - čo sa týka predošlého vzťahu, dôvodov rozchodu a túžby po znovu-chodení - očami nezávislého pozorovateľa a máte jednu z najdôležitejších nápovied. Tak ako sa rozhodnete?