Muhammad Danial Ahmad Ali prvýkrát stretol svoju budúcu manželku Jamilah Mohdovú v roku 2016, a to v škole. Nešlo však o klasickú stredoškolskú lásku, Jamilah bola totiž jeho učiteľkou a na ich vzťahu nebolo nič romantické. On však tvrdí, že si dobre spomína na vrelý vzťah vyučujúcej k svojím študentom.

Roky medzi nimi nič nebolo, no v poslednom ročníku strednej školy mu Jamilah poslala blahoželanie k narodeninám a začali si písať. Muhammad sa jej napokon priznal, že k nej čosi cíti, ona ho však odmietla. Koniec koncov, bol medzi nimi 26-ročný vekový rozdiel. On však odmietol, aby sa medzi nich postavilo obyčajné číslo.

„Nepoznal som jej adresu, a tak som ju šiel hľadať,“ uviedol Muhammad v jednom z rozhovorov. „Musel som ju vidieť naživo a osud ma k nej doviedol.“

Ani po osobnom rozhovore sa ale Muhammad nedočkal toho, že sa mu Jamilah vrhla do náruče. Naďalej odmietala, no skôr formálne. Vadil jej vekový rozdiel. Muhammad sa ale nedal odbyť a nakoniec získal súhlas svojej i Jamilahinej rodiny, aby sa mohli zosobášiť. Pandémia covidu však ich svadbu posunula o takmer štyri roky.

„Vek je len číslo a ja sa chcem o svoju manželku čo najlepšie postarať,“ povedal Muhammad. Neprekážalo mu, že hoci sú obaja veriaci, Jamilah už bola rozvedená. Sústredila sa na kariéru a nemyslela si, že s nejakým mužom ešte nadviaže vzťah. Priznala, že jej napokon zaimponovala Muhammadova vytrvalosť.

„Sebavedome za mnou stále chodil a napokon som v ňom uvidela muža, po akom som túžila,“ povedala Jamilah. A tak sa napokon zosobášili, a to za veľkého záujmu malajzijských médií. Sláva nezvyčajného páru sa rýchlo rozšírila do celej juhovýchodnej Ázie a väčšina ľudí síce považuje tento vzťah za zvláštny, no praje mu šťastie.