Gholamreza Ardeshiri má 58 rokov a tvrdí, že už len pri pohľade na normálne jedlo sa mu dvíha žalúdok. Podľa vlastných slov tak už 17 rokov pije iba šumivé sladené nápoje ako Coca-Cola či Pepsi. Začal s tým v roku 2006, keď sa zobudil so zvláštnym pocitom v ústach. Nemohol sa ho zbaviť nehľadiac na to, koľko lekárov navštívil.

Napokon sa rozhodol nejesť tuhú stravu a jeho telo tento fakt prijalo. Ardeshiriho rodina pred ním neje, pretože mu je z toho zle, a muž získava všetku energiu z bublinkových limonád. Vypije viac než tri litre denne a trvá na tom, že nikdy necíti hlad.
„Cítil som sa zvláštne, akoby som mal v ústach vlasy alebo čosi podobné,“ uviedol Ardeshiri v jednom z rozhovorov. „Akoby mi tie vlasy upchávali hrdlo, nevedel som poriadne dýchať. Bolo to šialené.“

Lekári boli bezradní, nik nedokázal odhaliť a diagnostikovať jeho problém, pár lekárov mu odporučilo návštevu psychiatra. Ani to nefungovalo, a tak Ardeshiri jednoducho prestal jesť.

Od roku 2006 schudol 32 kilogramov, ale podľa vlastných slov nemá žiadne zdravotné problémy. Rizík spojených s konzumáciou tak veľkého množstva sladených nápojov si je podľa vlastných slov vedomý. Aj preto pravidelne chodí na preventívne prehliadky i vyšetrenia, ktoré si musí hradiť z vlastného vrecka. Zaujímavé je, že konzumácia nadmerné množstva cukru u Ardeshiriho vyvolala čiastočnú nespavosť. Spáva len štyri hodiny, noci trávi sledovaním televízie a lúštením krížoviek.