Jedna z posledných vecí, ktorú by ste na vinici očakávali, sú kvákajúce kačky motajúce sa všade navôkol. Predsa však ide vi Vergenoegde o každodennú realitu. Operenú armádu vypúšťajú správcovia denne o 9:45 a 3:30. Jej členov obmedzuje len čas, inak môžu konzumovať, čo len chcú. Vo väčšine prípadov pritom ide práve o škodcov.

Kačice sa navyše stali vyhľadávanou turistickou atrakciou a cestovatelia ich často chodievajú sledovať. Zvieratá majú dokonca svoj vlastný druh nástupu, a ako môžete vidieť vo videu pod článkom, ide o naozaj úchvatný pohľad.

Na internetovej stránke Vergenoegdu nájde človek zaujímavé informácie. Píše sa tu napríklad, že na vinici chovajú plemeno známe ako indický bežec. To sa vyžaduje zvláštnym postojom pripomínajúcim tučniaka, a tiež tým, že sa pri presúvaní z miesta na miesto nekolíše, ale beží. Kvákajú len samice a výhodou indických bežcov je tiež fakt, že si najradšej pochutnávajú práve na slimákoch.

Na vinici chovajú kačice už asi 30 rokov. Prvýkrát pre ne podmienky vytvoril jeden z majiteľov, John Faure, ktorý bol známy láskou k operencom. Dnes sa ich počet rozrástol na niekoľko stoviek kusov a staré sa o ne expert menom Denzil.

„Kačice nám pomáhajú až do takej miery, že používame len minimum pesticídov a iných chemikálií," tvrdí Denzil. „Oproti umelým ničiteľom škodcov majú aj tú výhodu, že užitočný hmyz nechávajú žiť. O tom, že ich trus je pre vinič hnojivom, už ani nehovorím."