James Blackwood si na internete vyslúžil prezývku „zaklínač mývalov“. Nedávno si totiž získal obrovskú pozornosť videom, v ktorom kŕmi asi dva tucty medviedikov čistotných hroznom a párkami. Väčšina divákov pritom až teraz zistila, že dôchodca kŕmi zvieratá už dvadsať rokov každý večer.

Začalo to v roku 1999, keď Jamesova manželka priniesla domov zraneného mývala, ktorého zrazilo auto. O zviera sa starala niekoľko týždňov, ale keď ho vypustila do divočina, pravidelne sa vracalo pre jedlo. Postupne sa k nemu pridávali kumpáni a čo nevidieť mali Blackwoodovci na terase celý „gang“ medviedikov čistotných.

Jamesova manželka v roku 2003 zomrela, on jej ale sľúbil, že o stravníkov sa bude starať naďalej. Slovo dodržal a dokonca si založil účet na Youtube kde pravidelne pridáva videá. Zaklínač mývalov má na Youtube už 305-tisíc odberateľov a vďaka reklamám sa mu darí zarábať nielen na jedlo pre medviediky čistotné, ale ostane mu aj čosi do vrecka. Všetky peniaze, čo mu ostanú, však venuje okolitým útulkom.

Blackwood tvrdí, že cez deň sa tieto zvieratá zdržiavajú v lesoch, ktoré obklopujú jeho dom v kanadskej provincii Nové Škótsko. K dôchodcovi sa schádzajú až večer a čakajú na terase, kým vyjde von. Muž má vraj občas problém otvoriť dvere, keď sa na ne natlačia desiatky mývalov.

Medzi diskutujúcimi na Youtube sa samozrejme objavili aj ľudia, ktorí sa obávajú o zdravie medviedikov. Blackwood ich totiž nie vždy kŕmi práve zdravými pochúťkami. Dôchodca im odpovedal, že tvorom, ktoré sa bežne živia vyjedaním odpadkových košov, párky a podobné potraviny rozhodne neuškodia. S kŕmením mývalov sa podľa vlastných slov rozhodne nechystá skončiť.