Jedným z problémov je stále nízky počet dostupných nabíjacích staníc. Firma Goodyear však teraz prišla s pneumatikou, ktorá môže spôsobiť, že už nebude treba nabíjacích staníc a v konečnom dôsledku možno ani áut na benzín. Nabíja totiž vozidlo elektrickou energiou počas jazdy.

Pneumatika má označenie BH03 a predstavili ju na medzinárodnom autosalóne vo švajčiarskej Ženeve, píše britský denník Daily Mail.

Batérie elektromobilov by mala dobíjať vďaka transformácii tepla vytváraného pri jazde vo vnútri pneumatiky na elektrickú energiu. Na povrchu je termoelektrická zložka s ultračiernou textúrou so schopnosťou maximálne pohlcovať svetlo a teplo, takže slnečné lúče vyrábajú energiu, aj keď je auto zaparkované. Kľúčový je však piezolelektrický materiál, ktorý generuje elektrinu pri deformácii pneumatiky počas jazdy.

"Keďže dopyt po elektrických autách rastie, táto technológia má potenciál významne prispieť v budúcnosti k riešeniu problémov týkajúcich sa mobility," tvrdí výrobca "zázračných" pneumatík. Zatiaľ nie je známe, kedy sa chystá ich sériová výroba, ani aká bude ich cena.

Automobilové zaujímavosti nájdete aj na www.automix.sk