MENU
Menu

Spektrum VIDEO: Dedinu postihla apokalyptická katastrofa, ľudia vyhadzujú muchy vo vedrách

Obyvatelia ruskej dediny Lazorevy zažili pred pár dňami scenár ako z hororového filmu. Ulice i domy v dedine totiž doslova zaplavili muchy. Stalo sa tak potom, ako miestny farmár použil slepačí trus ako hnojivo.

VIDEO: Dedinu postihla apokalyptická katastrofa, ľudia vyhadzujú muchy vo vedrách
Videli ste legendárny Hitchcockov horor Vtáci? V dedine s názvom Lazorevy ho zažili na vlastnej koži, akurát sa v hlavnej role záporákov predstavili muchy. Ulice i podlahy v domoch pokryl koberec hmyzu a miestni z domovov denne vyhadzovali celé vedrá múch. Ich zabíjanie príliš nepomohlo, pretože sa množili rýchlejšie, než ich ľudia stíhali likvidovať. A dlhodobé vystavenie postreku proti muchám môže byť navyše škodlivé aj pre človeka.

Brutálna príroda: Mucha zožerie čmeliaka zvnútra a donúti ho vykopať si hrob

Z apokalyptickej katastrofy vinia dedinčania miestneho farmára. Ten nakúpil namiesto hnojiva nielen kurací trus, ale údajne aj vnútornosti či celé mŕtve sliepky. Tie potom porozhadzoval po poliach. Majiteľ chovnej stanice kureniec Maxim Maximov potvrdil, že tieto veci farmárovi predal, dodal však, že ide o bežnú prax. Inváziu múch pripísal jednoducho nešťastnej náhode.

Najhoršie parazity, ktoré by ste rozhodne nechceli mať

„Trus je oveľa lepší ako chemikálie," tvrdí Maximov. „Mali sme len smolu na počasie. Jar bola mokrá a potom prišiel prudký rast teploty. To spôsobilo, že muchy mali ideálne podmienky na množenie."

VIDEO: Dedinu postihla apokalyptická katastrofa, ľudia vyhadzujú muchy vo vedrách
Farmár Andrej Savčenko odmietol za vzniknutú situáciu prevziať zodpovednosť. Podľa neho neexistuje dôkaz, že muchy prileteli z jeho polí a tvrdí, že tento hmyz sa v oblasti pohyboval milióny rokov predtým, než sa sem nasťahovali ľudia.

„Na tých muchách nie je žiadna pečiatka. Nevie sa, či naozaj prilietajú z mojich pozemkov. Skúste vysledovať trasu ich letu, potom možno prídete na to, odkiaľ chodia do dediny," povedal Savčenko pre médiá.

Z koristi zombie: Osa si vie z úlovku spraviť otroka

Úrady spustili vyšetrovanie ohľadom toho, prečo sa potenciálne nebezpečný materiál použil pri hnojení. Sypanie kuracieho či iného trusu na polia je totiž v Rusku trestné a ak sa preukáže Savčenkova vina, môžu ho odsúdiť až na dva roky za mrežami. A na riešenie problému s muchami sa stále len čaká.

Insekticíd pomohol iba na dva dni. Dedinu Lazorevy doslova obkolesujú rozsiahle liahne múch a v miestnom obchode sa už dávno nenachádzajú žiadne prípravky, ktoré by ľuďom pomohli odplašiť hmyz aspoň z domácností. Ten je totiž nielen otravný, ale aj nebezpečný. Môže totiž prenášať týfus či choleru.

Autor: Noel
Foto: Youtube

DISKUSIA
20.6. 2019 22:00
Diskusia