Čo je na zvieratách tak chutné?
Na švába v hrsti ulovíte možno nejakú fanúšičku štýlu emo. Vo všeobecnosti sa však považujú za rozkošné úplne iné druhy zvierat. Veda sa pozrela na to, čo robí niektorých živočíchov nadradených v sympatiách nad inými. Najväčšie sympatie vyvolávajú zvieratá, ktoré dokážu aktivovať dojčenskú schému. Teda výraz ich tváre, vyvoláva materinské inštinkty. Dojčenské rysy aktivujú mezokortikolimbický systém a doslova nás chytia za srdce. A viete, ktoré sú v atraktivite stávkou na istotu?

Vydry
Opäť sme pri veľkých očiach, zaoblených tvaroch a špicatom nose. Poznávacích znakoch pre kandidátov na najmilšie tvory. Navyše vydry opäť vykazujú sociálne správanie človeka, keďže sa vedia držať za ruky. To považujú mnohí ľudia práve za to najrozkošnejšie. vydru doma vo vani určite chovať nebudete, ale ak nájdete miesta, kde sa vyskytuje v prirodzenom prostredí, máte skvelé miesto na romantickú prechádzku, ktorá sa môže skončiť aj vášnivejšie ako držaním sa za ruky. Vydry vedia byť veľmi inšpirujúce.

Väčšina mláďat cicavcov
Šteniatka, ale aj ďalšie mláďatá cicavcov majú milý výraz nevinného dieťaťa. Sú odkázané sa na starostlivosť zo strany rodičov alebo ľudí. Preto sú vysoko hodnotene ako chutné. V schéme, ktorá vyvoláva  náklonnosť a atakuje materinské city, sú práve mláďatá cicavcov najvyššie. No a samozrejme najprístupnejšie v našich končinách sú to mláďatá psov a mačiek.

Surikaty
Považované za najroztomilejšie zvieratá na planéte. Dôvod je jasný. Široká hlava,  veľké oči, malé vonkajšie uši a špicatý ňufák. Nemusíte dvakrát porovnávať tieto znaky s fotografiami novorodencov, aby ste našli podobné znaky. Navyše surikaty sú hravé a vedia stáť na zadných. Preto v nich vidíme mnoho spoločných rysov s človekom a stávajú sa zvieratami, ktoré obdivuje prakticky každý.

Červená panda
Zoológ Frédéric Cuvier ešte v roku 1825 nazval červenú pandu najkrajším cicavcom na svete. S prehľadom vedel, o čom hovorí. Práve červené pandy považuje praktický každý za zvieratá, ktoré by si chcel pestovať v náručí. A týka sa to samozrejme omnoho viac nežnejšieho pohlavia. Červené pandy je možné u nás vidieť len v zoologickej záhrade, ale určite sa pri pavilóne oplatí staviť s frajerkou. Hneď vás bude považovať za lepšieho muža, ktorý jej umožnil prežiť príjemné chvíle v spoločnosti jedného z najrozkošnejších tvorov na svete. Aj vy budete razom rozkošnejší.