Pád Európy
Veštica Baba Vanga je známa svojimi predpoveďami, hlavne tými negatívnymi, ktoré sa jej však jedna po druhej plnia. Čo si pripravila na rok 2021? V jej veštbách je zapísaný pád Európy. Je pravdou, že pred pár rokmi sa jej veštba spájala hlavne s koncom kultúrneho a historického dedičstva v súvislosti s moslimskou kultúrou, no slová veštice dnes ukazujú aj inú tvár. Pád totiž nemusí spôsobiť len nepriateľ spoza blízkych východných hraníc, ale aj tých ďalekých. Európa v zápase s koronavírusom nemusí obstáť víťazne. Navyše, Európska únia už prichádza o prvých členov. Rok 2021 tak bude pre starý kontinent značne turbulentný.

Kybernetickí vojaci
Takzvaní kyborgovia majú v roku 2021 predstavovať novú armádu, a je možné, v nejakom konflikte sa už tento rok objavia. Na základe čoho vznikajú tieto dohady?  Predstavte si, že Nostradamus predpovedal príchod kyborgov v roku 2021 pred takmer 600 rokmi.

Potenciálny úder asteroidu
Aby toho nebolo málo, v roku 2021 je vysoká šanca, že na Zem dopadne asteroid. A opäť je to Nostrdamus, ktorý na tento rok predpovedal budúcnosť slovami: „Na oblohe človek vidí oheň a dlhú iskrivú stopu.“ Optimistom to však vlieva nádej, že žiadna katastrofa sa konať nebude. V súčasnej dobe je možné, že by sme vedeli hrozbu odvrátiť, ale Nostradamus nemusel byť ďaleko od pravdy. NASA už dnes eviduje asteroid 2009 KF1, ktorý by mal dráhu Zeme skrížiť 6. mája 2021. Avšak zatiaľ nie je dôvod na paniku.

Koniec sveta
Žeby už konečne? Mal prísť podľa mayského, jehovistického aj ďalšieho množstva iných kalendárov, no aktuálne má slovo Starý zákon. Proroctvá ukryté v spisoch Starého zákona totiž naznačujú, že v roku 2021 sa dočká planéta príchodu Mesiáša už druhý raz. Nebolo by na tom nič zlé, zažiť skutočný život Ježiša ako to bolo v minulosti. Má to však jeden háčik. Ide o posledné odhalenie budúcnosti v celom proroctve. Preto sa niektorí domnievajú, že práve tento rok nebude slúžiť Mesiášovi na to, aby ľudí zachránil, ale aby jednoducho spravil svetu záverečnú.