Tak ako mnohé autá Ferrari, aj novinka HP Sport Sub 2 je dvojmiestna a nápadne červená. Na rozdiel od talianskeho luxusného krásavca sa však vie ponoriť do hĺbky sto metrov, a to až na šesť hodín.

Je dizajnovaná tak, aby sa zmestila do garáže tridsaťmetrových a väčších superjácht a ľahko ju odtiahne aj automobil. Jednoducho, ako najkompaktnejší model prekonala predchádzajúcu ponorku tejto holandskej firmy s názvom Super Yacht Sub 3.

S novým akrylátovo-oceľovým trupom je dlhá 285 a široká 235 centimetrov. Od Super Yacht Sub 3 sa líši svojou 136-centimetrovou výškou, je kratšia o 38 centimetrov, pričom sa môže pochváliť aerodynamickejším tvarom.

Plavidlo je síce menšie, ale vstupný otvor je dosť vysoko nad hladinou na to, aby sa zamedzilo tradičným problémom pri nastupovaní a vystupovaní. Navyše, jeho stabilita zaručuje, že ľudí netreba doň dostávať žeriavom. Ten sa však môže využiť pri zdvíhaní 2 200-kilogramovej ponorky z mora alebo pri jej spúšťaní na hladinu.

Plavidlo nie je síce rýchle ako Ferrari, ale aj päťkilometrová rýchlosť na hladine a štvorkilometrová pod ňou poteší. Energiu mu dodávajú lítiovo-iónové batérie. Ako správne očakávate, ponorka HP Sport Sub 2 nie je vôbec lacná, musíte si na ňu našetriť približne milión eur.