Sombra (v preklade Tieň) sa vo svojej kariére podieľala na zadržaní asi deviatich ton ilegálnych drog a zadržali vďaka nej približne 200 osôb. Stala sa tak v podstate hrdinkou a symbolom boja proti kartelom. Kriminálnici to však vidia inak. Prichádzajú kvôli nej o peniaze a tak je hrozbou, ktorú treba eliminovať. Aj za cenu 200 miliónov kolumbijských pesos (v prepočte asi 60-tisíc eur), ktoré vypísali ako odmenu za Sombrin život.

Vysoká odmena je dôkazom toho, ako veľmi Sombra škodí nelegálnym ziskom. Špeciálne kartelu Urabeños, ktorý je ochotný za zabitie psa vyplatiť spomínanú čiastku. Ide o jednu z najnebezpečnejších organizovaných skupín v Kolumbii a jej výzvy tu nik neberie na ľahkú váhu. Podľa niektorých zdrojov ide o vôbec najpočetnejší kolumbijský kartel, ktorý je navyše organizovaný v polovojenskom štýle.

Aby Sombru ochránili, presťahovali ju policajti z regiónu Urabá, ktorý je centrom moci kartelu Urabeños, do Bogoty. Okrem psovoda ju však sprevádzajú aj ďalší muži zákona, ktorý sa starajú o jej bezpečnosť.

Sombra prvýkrát priviedla políciu k drogám v roku 2016. Takmer tri tony kokaínu našla ukryté v kontajneri s banánmi. V máji 2017 objavila vyše tony kokaínu smerujúceho do Belgicka a o mesiac neskôr sa jej podaril zatiaľ najväčší úlovok: 5,3 tony kokaínu pripraveného na export za hranice Kolumbie. Ak bude vo svojej práci pokračovať aj naďalej tak dobre, odmena na jej hlavu zrejme ešte porastie. Ostáva len dúfať, že nikdy nebude vyplatená.