Giuseppe Fieschi sa narodil v roku 1790 na Korzike do chudobnej rodiny. Mladosť strávil ako pastier a keď mal 18 rokov, vstúpil do Korzického pluku a bojoval v napoleonských vojnách. V roku 1814 sa už ako vyslúžilec vrátil na rodnú Korziku a slúžil bývalému kráľovi Neapola Joachimovi Muratovi, ktorý sa neúspešne pokúsil vziať si späť svoj trón. Fieschi sa len tesne vyhol poprave a poslali ho do väzenia na desať rokov.

Keď ho prepustili, príliš sa mu nedarilo. Stal sa z neho frustrovaný a zatrpknutý muž, ktorý sa rozhodol, že sa pomstí celému systému. Spolčil sa so susedom, večne nahnevaným Pierrom Moreyom, a spoločne vymysleli plán na zabitie kráľa Ľudovíta Filipa.

Najprv potrebovali zbraň. Nehodlali však nič riskovať s jednou mušketou, preto sa rozhodli vyrobiť si vlastnú zbraň, ktorú pomenovali „pekelný stroj“. Dali sa dokopy ešte s jedným mužom, Thedorom Pepinom, pretože na výrobu zbrane potrebovali 500 frankov. Morey a Pepin si rozdelili náklady a Fieschi, ktorý bol bez peňazí, sa postaral o samotnú konštrukciu.

Pekelný stroj bol vyrobený z dreva a ocele priamo v miestnosti na treťom poschodí budovy na adrese N. 50 Boulevard du Temple v Paríži. Mierila na miesto, kadiaľ mal prechádzať kráľ počas prehliadky, a všetky hlavne dokázali vypáliť naraz. Navyše sa v každej nachádzalo šesť až osem guliek a 14 brokov.

28. júla 1835 sa konala každoročná prehliadka ako pripomienka na júlovú revolúciu z roku 1830. Okolo poludnia Ľudovít Filip a jeho suita prechádzali po Boulevard du Temple. Kráľa sprevádzali okrem iného aj jeho traja synovia. Vtom sa ozval výstrel.

Vzduchom sa predrala mohutná explózia a celú skupinu zasypalo železo. Muži i kone padali, ulica sa naplnila mŕtvymi a umierajúcimi. Jeden svedok tvrdil, že okolo kráľa sa dvihla červená hmla z prskajúcej krvi.

Hrdina napoleonských vojen maršal Mortier ležal mŕtvy aj so svojím koňom na chodníku. Tvorili jednu skrvavenú guču. Podplukovník Rieussec bol na mieste mŕtvy. Padol aj plukovník Raffet, skonal o niekoľko hodín neskôr. Zomrelo aj ďalších 15 osôb, no kráľ utrpel iba škrabanec na čele.

Fieschiho zbraň bola prisilná. Keď vystrelila, projektily neleteli len smerom vpred. Mnohé hlavne sa roztrhli a lietali po miestnosti. Pár brokov trafilo Giuseppeho do čela, tváre i rúk. Napriek tomu sa mu podarilo z budovy ujsť predtým, než sem dorazili kráľove stráže. Onedlho ho však vystopovali podľa krvi, ktorú za sebou nechával.

Počas súdneho procesu si Fieschi užíval celebritný status. Konečne bol niekým významným. Súdu sa zveroval aj s najmenšími detailami o svojej osobe s priam narcistickým potešením.

Sudca napokon všetkých troch atentátnikov uznal vinnými a odsúdil ich na smrť. 19. februára 1836 putovali pod gilotínu. Pepin bol prvý, nasledoval ho Morey a napokon Fieschi, ktorý ako jediný využil možnosť niečo povedať: „Objavím sa pred Bohom! Hovoril som pravdu. Umriem spokojný. Svoje obete ľutujem viac než svoj život.“

Fieschiho hlava putovala k lekárovi, ktorý mal pitvou určiť, či za jeho správaním boli nejaké fyziologické zmeny v mozgu. Na nič také sa ale neprišlo. Pekelný stroj je dnes vystavený v Múzeu Národného archívu v Paríži.