Fotografie, ktoré na Twitteri zverejnil Japonec s prezývkou =Yang= (@0okome0), poriadne zamávali s ľudskými predstavami o maximálnej výške kaktusu. Na prvý pohľad sa zdalo, že chlapík odfotil len akúsi budovu s čudným vonkajším potrubím. Až pri pohľade zblízka sa však ukázalo, že ide o obrovský kaktus.

Pri bližšom pohľade vidno, že o kaktus sa niekto dobre stará. Kovovými obručami ho pripevnil k stene budovy, inak by rastlina nemala šancu dostať sa do takej výšky a bola by sa pod vlastnou váhou zlomila. Ktosi tiež odstránil všetky ostne, aby zabránil prípadným úrazom. Keby niekomu zvrchu spadol osteň na hlavu, mohlo by to dopadnúť zle.

Kaktus je síce rovný, vo svojej vrchnej časti sa však už stihol zdeformovať do zaujímavého tvaru. Vyzerá tam ako muž, ktorý sa práve chystá preliezť cez bezpečnostný plot na streche budovy.

Viac informácií o kaktuse bohužiaľ chýba. Nevieme, aký je starý, o aký druh presne ide, dokonca nepoznáme ani presnú výšku. Ľudia špekulujú, či náhodou nejde o najvyšší kaktus na svete, ale je to nepravdepodobné. Podľa Guinessovej knihy rekordov patrí tento titul druhu s latinským názvom Pachycereus pringlei, ktorý rastie v Mexiku a meria 19,2 metra. Japonský gigant má určite menej, ale ak sa oňho bude majiteľ naďalej starať a poskytne mu oporu, môžeme tu mať nového rekordéra už o pár rokov.