Ica, Peru

Mesto Ica sa nachádza v južnom Peru, ktoré hraničí s púšťou Atacama, čo môže byť čiastočne dôvod, prečo je tu dosť sucho a málo alebo vôbec tu neprší (2,9 milimetra zrážok ročne). Prekvapivo oblasť Ica vyschla až pred 30 miliónmi rokov. Vedci našli fosílie veľrýb vo výške viac ako 600 metrov nad súčasnou hladinou mora z tej doby. Ica bola tiež domovom dnes vyhynutého druhu tučniaka vysokého 1,5 metra. Hlavným zdrojom príjmov miestnych obyvateľov je však cestovný ruch. Mnoho ľudí navštevuje toto miesto počas chladných mesiacov, aby surfovali na piesočných dunách, šliapali po horách a užívali si malebné turistické atrakcie. Mesto je aj známe múmiami, pretože pre ľudské telo je pomerne ťažké rozložiť sa, ak je vlhkosť takmer nulová. 

Wadi Halfa, Sudán

Wadi Halfa je malé mestečko s malým počtom obyvateľov, ktoré sa nachádza v Sudáne. Mesto každý rok zažije v priemere 4 300 hodín prudkého slnečného svitu, čo z neho robí jedno z najhorúcejších a najsuchších miest na svete. Vzhľadom na to, že Wadi Halfa je súčasťou namíbijskej púšte, ktorá je následne súčasťou púšte Sahara, nie je žiadnym prekvapením, že mesto je také suché. Vďaka neustálemu slnečnému svitu má Waldi Halfa jednu z najvyšších potenciálnych rýchlostí odparovania, ktorá môže dosiahnuť až 5 930 milimetrov. Priemerná ročná teplota v tejto oblasti je 27 stupňov Celzia počas najchladnejších mesiacov. Počas horúcich mesiacov teplota môže dosiahnuť až 48 stupňov Celzia. Zaujímavosťou je, že na tomto mieste takmer nikdy nie sú mraky.

Ar-Rub’ al-Chálí, Arabský polostrov

Ar-Rub’ al-Chálí je piesočná púšť na Arabskom polostrove. Väčšina jeho terénu je pokrytá piesočnými dunami a sadrovými pláňami, čo dáva tejto oblasti malebný vzhľad, ktorý obľubujú mnohí fotografi. Táto oblasť sa môže „pochváliť“ množstvom vyschnutých jazier, o ktorých sa predpokladá, že v nich prúdila voda približne pred štyritisíc rokmi. Ročná úroveň zrážok je tu menšia ako 36 milimetrov, čo znamená, že tu nedokáže prežiť takmer žiadna vegetácia. Čo sa týka vlhkosti, ročný priemer je približne 30 percent, čo z neho robí jedno z najmenej vlhkých miest na svete. Priemerná teplota Prázdnej štvrti je 36 stupňov Celzia a najvyššia cez 51 stupňov Celzia.

Luxor, Egypt

Luxor je mesto v Egypte, ktoré dostalo svoj názov podľa arabského výrazu „paláce“. Mesto je známe svojimi turistickými atrakciami, ako sú najväčšie skanzeny, chrámy bohaté na kultúru a jedno z najsuchších miest na svete. V lete tu teploty bežne vystupujú nad 40 stupňov Celzia, no na druhej strane, najnižšie teploty tu môžu byť iba 22 stupňov Celzia. Súdiac podľa vyššie spomenutých údajov, nie je vhodné navštíviť oblasť počas leta, pokiaľ nevydržíte extrémnu klímu. Ročný priemer vlhkosti Luxoru je 39,9 percenta, v zime stúpa až na 57 percent a v lete klesá na 27 percent. Luxor je zároveň po celý rok pod záplavou slnečných lúčov (štyritisíc hodín slnečného svitu ročne).

Arica, Čile

Arica je absolútne najsuchším miestom na kontinente. Prekvapivo slúži ako prístav aj napriek priemerným zrážkam asi 0,76 milimetra. Nedostatok dažďa spolu s vysokou oblačnosťou spôsobuje, že oblasť má vysokú vlhkosť, ktorá napodobňuje rovníkové oblasti. Intenzita slnečného svitu je však stále taká vysoká ako v púšti Severná Sahara. Arica sa nachádza v „africkom ohybe“ na západnom pobreží Južnej Ameriky. Kvôli vysokej vlhkosti je vzduch často mokrý, ale vlhkosť sa nedostane k zemi. Namiesto toho prevládajúce vetry okolitej púšte Atacama odčerpávajú vlhkosť a namiesto toho šíria horúci vzduch.