MENU
Menu

Spektrum Najnebezpečnejšie ubytovanie: Dom obklopuje 77 levov

Prostredníctvom služby Airbnb sa dá ubytovať na naozaj zaujímavých miestach. A občas aj poriadne nebezpečných. V Juhoafrickej republike si napríklad môžete prenajať dom uprostred prírodnej rezervácie, v ktorej žije 77 levov.

Najnebezpečnejšie ubytovanie: Dom obklopuje 77 levov
Keď vám miesto uspávanky znie rev levov a viete, že od šeliem vás delí len elektrický plot, môže ísť o zaujímavý zážitok. Niečo podobné si zrejme povedali majitelia Levieho domu (Lion House), a tak ho cez Airbnb ponúkajú na prenájom. Za 80 eur na noc si môžete dosýta vychutnať pocit, aký človek zažije v blízkosti predátorov.

FOTO: Morské príšery? Známy ruský rybár ukázal ďalšie úlovky

V dome s tromi spálňami neďaleko mesta Harrismith nenájdete televízor ani klimatizáciu. 77 levov však zasa nenájdete v žiadnom inom ubytovaní, ktoré sa momentálne nachádza na portáli Airbnb.

FOTO: Z plastového pekla raj: Na indickej pláži konečne hniezdia korytnačky

„Hostia môžu sledovať život levov z absolútnej blízkosti," tvrdí Suzanne Scottová, riaditeľka neziskovej organizácie GG Conservation, ktorá dom vlastní. „Podmienkou je, že sa zvieratám nesmú akokoľvek miešať do života. V tom spočíva aj podstata existencie GG Conservation. Prevádzkujeme bezzásahovú rezerváciu a staráme sa len o to, aby tu pytliaci nerobili škody. Hostia zároveň vedia, že peniaze, ktoré zaplatia za ubytovanie, bezvýhradne putujú na chod organizácie a prevádzkovanie rezervácie."

Epické príbehy divokých zvierat, ktoré zachránili človeka

Dom má aj terasu, kde si môžete napríklad ugrilovať mäso. Od levov vás pritom bude deliť iba elektrický plot. Ten má síce človeku zaručiť bezpečnosť, ale niekoľko stoviek kilogramov vážiaceho predátora by sme osobne radšej neprovokovali.

Číhajú v temnote: Jaskynné krokodíly šokovali vedcov

V Levom dome sa naraz ubytuje šesť hostí, v prepočte na jedného teda noc nevychádza vôbec draho. Na druhej strane sa tu ľudia vyspia len ťažko. Nehovoriac o tom, že človeku sa stále vynára v mysli možnosť, že vypadne prúd.

DISKUSIA
5.1. 2019 9:00
Diskusia